» IRC search  details

#futebol VirtuaLife - IRC Channel

Here you see a small report about channel #futebol, a chat room on IRC network VirtuaLife. This kind of report usually includes user statistics and topics of the last days and weeks, if the channel was registered before and its administrators didn't set its channel modes to private or secret. In addition you will find a webchat button below. Use that button to jump to irc2go.com and to join channel #futebol!


Related queries: soccer (13)   simulation (9)   goalunited (1)   erepublik (58)  




Chat room #futebol on IRC network VirtuaLife was registered at 2015-01-05 and automically assigned to group Soccer Chat Rooms. Registration of this chat room was based on a large attendance.

#futebol VirtuaLife - Graph about the amount of users during the last week
to, from topic
2017-11-25  (Série B) Brasil de Pelotas 3×2 Criciúma 1ºT: Figueirense 0×0 Paysandu (Europeus) Hannover 1×1 Stuttgart /​ Saint-Etienne 2×2 Strasbourg /​ Celta 1×0 Leganés /​ West Ham 1×1 Leicester
2017-11-24  (Sul-Americana/​SemiFinal) 1ºT: Flamengo 0×1 Junior Barranquilla
2017-11-24  (Sul-Americana/​SemiFinal) 1ºT: Flamengo 0×0 Junior Barranquilla
2017-11-23  (Libertadores/​Final) Grêmio 1×0 Lanús-ARG (Liga dos Campeões) Qarabag 0×4 Chelsea /​ CSKA 1×0 Benfica /​ Anderlecht 1×2 Bayern de Munique /​ Juventus 0×0 Barcelona /​ PSG 7×1 Celtic /​ Basel 1×0 Man.​ United /​ Atl.​ Madrid 2×0 Roma /​ Sporting 3×1 Olympiakos
2017-11-23  (Libertadores/​Final) 1ºT: Grêmio 0×0 Lanús-ARG (Liga dos Campeões) Qarabag 0×4 Chelsea /​ CSKA 1×0 Benfica /​ Anderlecht 1×2 Bayern de Munique /​ Juventus 0×0 Barcelona /​ PSG 7×1 Celtic /​ Basel 1×0 Man.​ United /​ Atl.​ Madrid 2×0 Roma /​ Sporting 3×1 Olympiakos
2017-11-22  (Libertadores/​Final) 21h45: Grêmio × Lanús-ARG (Liga dos Campeões) 15h: Qarabag × Chelsea /​ CSKA × Benfica 17h45: Anderlecht × Bayern de Munique /​ Juventus × Barcelona /​ PSG × Celtic /​ Basel × Man.​ United /​ Atl.​ Madrid × Roma /​ Sporting × Olympiakos
2017-11-22  (UCL) Spartak Moscou 1×1 Maribor /​ Besiktas 1×1 Porto /​ Sevilla 3×3 Liverpool /​ Man.​ City 1×0 Feyenoord /​ Napoli 3×0 Shakhtar /​ Apoel 0×6 Real Madrid /​ B.​ Dortmund 1×2 Tottenham (Série B) 2ºT: Santa Cruz 3×1 Juventude (Sul-Americana) 22h15: Libertad × Independiente
2017-11-21  (UCL) 15h: Spartak Moscou × Maribor /​ Besiktas × Porto 17h45: Sevilla × Liverpool /​ Man.​ City × Feyenoord /​ Napoli × Shakhtar /​ Apoel × Real Madrid /​ B.​ Dortmund × Tottenham (Série B) 20h: Santa Cruz × Juventude (Sul-Americana) 22h15: Libertad × Independiente
2017-11-21  (Série A) Vitória 1×1 Cruzeiro /​ São Paulo 0×0 Botafogo /​ Flamengo 3×0 Corinthians /​ Sport 1×0 Bahia /​ Atlético-GO 1×1 Chapecoense /​ Atlético-PR 3×1 Vasco /​ Santos 1×0 Grêmio /​ Atlético-MG 3×0 Coritiba /​ Fluminense 2×0 Ponte Preta /​ Avaí 2×1 Palmeiras
2017-11-20  (Série A) Vitória 1×1 Cruzeiro /​ São Paulo 0×0 Botafogo /​ Flamengo 3×0 Corinthians /​ Sport 1×0 Bahia /​ Atlético-GO 1×1 Chapecoense /​ Atlético-PR 3×1 Vasco /​ Santos 1×0 Grêmio /​ Atlético-MG 3×0 Coritiba
2017-11-19,
2017-11-17 
(Série A) Ponte Preta 2×1 Atlético-PR /​ Grêmio 1×0 São Paulo /​ Cruzeiro 2×2 Avaí /​ Corinthians 3×1 Fluminense /​ Vasco 1×1 Atlético-MG /​ Chapecoense 2×1 Vitória /​ Palmeiras 5×1 Sport /​ Botafogo 1×2 Atlético-GO /​ Coritiba 1×0 Flamengo /​ Bahia 3×1 Santos
2017-11-17  (Série A) Ponte Preta 2×1 Atlético-PR /​ Grêmio 1×0 São Paulo /​ Cruzeiro 2×2 Avaí /​ Corinthians 3×1 Fluminense /​ Vasco 1×1 Atlético-MG /​ Chapecoense 2×1 Vitória /​ Palmeiras 5×1 Sport /​ Botafogo 1×2 Atlético-GO 2ºT: Coritiba 1×0 Flamengo /​ Bahia 2×1 Santos
2017-11-16  (Série A) Ponte Preta 2×1 Atlético-PR /​ Grêmio 1×0 São Paulo /​ Cruzeiro 2×2 Avaí /​ Corinthians 3×1 Fluminense /​ Vasco 1×1 Atlético-MG (Eliminatórias/​Repescagem) Austrália 3×1 Honduras /​ Peru 2×0 Nova Zelândia
2017-11-16  (Série A) Ponte Preta 2×1 Atlético-PR /​ Grêmio 1×0 São Paulo /​ Cruzeiro 2×2 Avaí 1ºT: Corinthians 0×1 Fluminense /​ Vasco 1×0 Atlético-MG (Eliminatórias/​Repescagem) Austrália 3×1 Honduras 00h: Peru × Nova Zelândia
2017-11-15  (Série A) 17h: Ponte Preta × Atlético-PR 19h30: Grêmio × São Paulo /​ Cruzeiro × Avaí 21h45: Corinthians × Fluminense /​ Vasco × Atlético-MG (Eliminatórias/​Repescagem ) Austrália 3×1 Honduras 00h: Peru × Nova Zelândia
2017-11-15  (Amistosos) Inglaterra 0×0 BRASIL /​ Alemanha 2×2 França (Série B) Londrina 1×0 Guarani /​ Oeste 0×0 Inter /​ Vila Nova 1×1 Figueirense /​ Brasil-Pel 3×0 ABC /​ Santa Cruz 0×0 Paraná /​ América-MG 1×0 Juventude /​ Ceará 2×0 Paysandu /​ Luverdense 0×1 BOA-MG /​ CRB 2×1 Goiás
2017-11-15  (Amistosos) Inglaterra 0×0 BRASIL /​ Alemanha 2×2 França (Série B) Londrina 1×0 Guarani 2ºT: Oeste 0×0 Inter /​ Vila Nova 1×1 Figueirense /​ Brasil-Pel 3×0 ABC 1ºT: Santa Cruz 0×0 Paraná /​ América-MG 0×0 Juventude /​ Ceará 1×0 Paysandu /​ Luverdense 0×1 BOA-MG /​ CRB 1×0 Goiás
2017-11-14  (Amistosos) 18h: Inglaterra × BRASIL /​ Alemanha × França (Série B) 19h15: Londrina × Guarani 20h30: Oeste × Inter /​ Vila Nova × Figueirense /​ Brasil-Pel × ABC 21h30: Santa Cruz × Paraná /​ América-MG × Juventude /​ Ceará × Paysandu /​ Luverdense × BOA-MG /​ CRB × Goiás
2017-11-14,
2017-11-13 
(Série A) Grêmio 1×1 Vitória /​ Palmeiras 2×0 Flamengo /​ Vasco 1×1 São Paulo /​ Atlético-GO 2×0 Sport /​ Bahia 2×2 Atlético-MG /​ Coritiba 1×1 Ponte Preta /​ Cruzeiro 3×1 Fluminense (Eliminatórias) Suíça 0×0 Irlanda do Norte /​ Grécia 0×0 Croácia
2017-11-12  (Série A) 17h: Grêmio × Vitória /​ Palmeiras × Flamengo /​ Vasco × São Paulo /​ Atlético-GO × Sport 18h: Bahia × Atlético-MG 19h: Coritiba × Ponte Preta /​ Cruzeiro × Fluminense (Eliminatórias) 13h30: Gana × Egito 15h: Suíça × Irlanda do Norte 17h45: Grécia × Croácia
2017-11-12  (Série A) Botafogo 0×1 CAP /​ SCCP 1×0 Avaí (Série B) Inter 1×1 Vila Nova /​ Figueirense 1×2 América-MG /​ Goiás 0×0 Ceará /​ BOA-MG 4×2 Santa Cruz /​ Guarani 2×1 CRB /​ Paysandu 2×3 Brasil-RS (Eliminatórias-Repescagem) Nova Zelândia 0×0 Peru /​ Dinamarca 0×0 Irlanda
2017-11-11  (Série A) 17h: Botafogo × CAP 19h: SCCP × Avaí (Série B) 16h30: Inter × Vila Nova 17h30: Figueirense × América-MG /​ Goiás × Ceará /​ BOA-MG × Santa Cruz 19h: Guarani × CRB /​ Paysandu × Brasil-RS (Eliminatórias-Repescagem) 01h15: Nova Zelândia × Peru 17h45: Dinamarca × Irlanda
2017-11-11  (Série B) Juventude 0×0 Oeste 1ºT: Paraná 0×0 Luverdense /​ ABC 0×0 Criciúma (Eliminatórias-Repescagem) Suécia 1×0 Itália 2ºT: Honduras 0×0 Austrália (Amistosos) Japão 1×3 BRASIL /​ Polônia 0×0 Uruguai /​ Inglaterra 0×0 Alemanha /​ França 2×0 País de Gales
2017-11-10  (Série B) 19h15: Juventude × Oeste 21h30: Paraná × Luverdense /​ ABC × Criciúma (Eliminatórias-Repescagem) 17h45: Suécia × Itália 20h: Honduras × Austrália (Amistosos) 10h: Japão × BRASIL 17h45: Polônia × Uruguai /​ Inglaterra × Alemanha /​ França × País de Gales
2017-11-10  (Série A) Atlético-MG 3×2 Atlético-GO /​ São Paulo 2×2 Chapecoense 2ºT: Fluminense 0×1 Coritiba (Eliminatórias-Repescagem) Irlanda do Norte 0×1 Suiça /​ Croácia 4×1 Grécia (Amistosos) Romêmia 2×0 Turquia /​ Escócia 0×1 Holanda
2017-11-09  (Série A) Avaí 1×2 Bahia /​ Ponte Preta 0×1 Grêmio Int: Sport 0×2 Botafogo /​ Atlético-PR 0×0 Corinthians 1ºT: Santos 0×0 Vasco /​ Vitória 0×0 Palmeiras /​ Flamengo 0×0 Cruzeiro
2017-11-08  (Série B) América-MG 2×0 ABC /​ Criciúma 2×0 Boa Esporte /​ Vila Nova 1×1 Santa Cruz 2ºT: Oeste 0×1 Figueirense /​ Londrina 2×0 Goiás /​ Brasil de Pelotas 2×0 Paraná /​ Náutico 1×2 Paysandu 1ºT: Ceará 1×1 Guarani /​ CRB 1×0 Juventude
2017-11-07,
2017-11-06 
(Série A) Cruzeiro 1×0 CAP /​ Corinthians 3×2 Palmeiras /​ Grêmio 3×1 Flamengo /​ Bahia 2×0 Ponte Preta /​ Chapecoense 1×1 Sport /​ Vasco 1×1 Vitória (Europeus) Chelsea 1×0 Man.​ United /​ Real Madrid 3×0 Las Palmas (Argentino) River Plate 1×2 Boca Juniors
2017-11-05  (Série A) Santos 3×1 Atlético-MG /​ Botafogo 1×2 Fluminense /​ Atlético-GO 0×1 São Paulo 2ºT: Coxa 3×0 Avaí (Série B) Figueirese 2×0 Brasil-RS /​ Santa Cruz 2×3 Náutico /​ Guarani 0×1 América-MG (Europeus) Angers 0×5 PSG /​ B.​ Dortmund 1×3 Bayern /​ Barcelona 2×1 Sevilla
2017-11-04  (Série B) Internacional 0×0 CRB /​ Juventude 1×0 Ceará 1ºT: Paysandu 1×1 Vila Nova /​ ABC 0×1 Luverdense (Europeus) Bétis 2×2 Getafe /​ Rennes 1×0 Bordeaux /​ Vit.​ Setubal 0×1 Alves /​ A.​ Frankfurt 2×1 Werder Bremen
2017-11-03  (Copa Sul-Americana) 2ºT: Independiente-ARG 2×0 Nacional-PAR 22h45: Júnior Barranquilla × Sport (Liga Europa) AEK 0×0 Milan /​ Lyon 3×0 Everton /​ Slavia Praga 0×2 Villarreal /​ Lazio 1×0 Nice /​ Arsenal 0×0 Estrela Vermelha /​ Vit.​ Guimarães 1×0 Ol.​ Marseille
2017-11-02  (Libertadores) 1ºT: Grêmio (3)0×0(0) Barcelona-EQU (Copa Sul-Americana) 1ºT: Flamengo (2)1×1(1) Fluminense (UCL) Liverpool 3×0 Maribor /​ Tottenham 3×1 Real Madrid /​ Napoli 2×4 Man.​ City /​ B.​ Dortmund 1×1 Apoel /​ Sevilla 2×1 Spartak Moscou /​ Porto 3×1 Leipzig
2017-11-01  (Série B) Goiás 1×1 Criciúma 1ºT: Paraná 0×0 Oeste (Libertadores) 1ºT: Lanús (0)0×0(1) River Plate (UCL) Roma 3×0 Chelsea /​ Celtic 1×2 Bayern /​ Man.​ United 2×0 Benfica /​ PSG 5×0 Anderletcht /​ Sporting 1×1 Juventus
2017-10-31  (Série A) Fluminense 1×1 Bahia /​ Ponte Preta 1×0 Corinthians /​ Atlético-MG 0×0 Botafogo /​ Sport 3×4 Coritiba /​ Vitória 1×1 Atlético-GO /​ Avaí 2×2 Grêmio /​ Palmeiras 2×2 Cruzeiro
2017-10-30  (Série A) Fluminense 1×1 Bahia /​ Ponte Preta 1×0 Corinthians /​ Atlético-MG 0×0 Botafogo /​ Sport 3×4 Coritiba /​ Vitória 1×1 Atlético-GO /​ Avaí 2×2 Grêmio (Espanhol) Girona 2x1 Real Madrid
2017-10-29  (Série A) São Paulo 2×1 Santos /​ Flamengo 0×0 Vasco 2ºT: CAP 0×0 Chapecoense (Série B) BOA-MG 2×2 América-MG /​ Santa Cruz 0×0 Luverdense /​ Inter 0×1 Ceará /​ ABC 3×0 Londrina /​ Goiás 1×1 Guarani (Europeus) Man.​ United 1×0 Tottenham /​ Ath.​ Bilbao 0×2 Barcelona
2017-10-28  (Série B) Figueirense 3×1 CRB 2ºT: Oeste 1×0 Brasil de Pelotas 1ºT: Paysandu 1×0 Criciúma (Europeus) Benfica 1×0 Feirense /​ Mainz 1×1 A.​ Frankfurt /​ PSG 3×0 Nice /​ Rio Ave 0×1 Sporting
2017-10-27  (Libertadores) Barcelona-EQU 0×3 Grêmio (Copa Sul-Americana) Fluminense 0×1 Flamengo (Europeus/​Copas) Chelsea 2×1 Everton /​ Leipzig (4)1×1(5) Bayern /​ Tottenham 2×3 West Ham (Italiano) Chievo 1×4 Milan /​ Juventus 4×1 Spal (Mundial Sub-17) Brasil 1×3 Inglaterra
2017-10-26  (Libertadores) 1ºT: Barcelona-EQU 0×2 Grêmio (Copa Sul-Americana) 1ºT: Fluminense 0×1 Flamengo (Europeus/​Copas) Chelsea 2×1 Everton /​ Leipzig (4)1×1(5) Bayern /​ Tottenham 2×3 West Ham (Italiano) Chievo 1×4 Milan /​ Juventus 4×1 Spal (Mundial Sub-17) Brasil 1×3 Inglaterra
2017-10-25  (Série B) Juventude 0×0 Náutico 1ºT: Paraná 0×0 Vila Nova-GO (Libertadores) River Plate 1×0 Lanús (Copa Sul-Americana) 22h45: Libertad-PAR × Racing (Europeus/​Copas) Swansea 0×2 Man.​ United /​ Arsenal 2×1 Norwich /​ Murcia 0×3 Barcelona
2017-10-24  (Série A) Bahia 2×1 Vítoria /​ Grêmio 1×3 Palmeiras /​ Cruzeiro 1×3 Atlético-MG /​ São Paulo 2×0 Flamengo /​ Santos 1×0 Atlético-GO /​ CAP 2×1 Sport /​ Ponte Preta 1×2 Avaí /​ Chapecoense 2×0 Fluminense 2ºT: Botafogo 1×1 Corinthians (Melhor do Mundo) Cristiano Ronaldo
2017-10-23  (Série A) Bahia 2×1 Vítoria /​ Grêmio 1×3 Palmeiras /​ Cruzeiro 1×3 Atlético-MG /​ São Paulo 2×0 Flamengo /​ Santos 1×0 Atlético-GO /​ CAP 2×1 Sport /​ Ponte Preta 1×2 Avaí /​ Chapecoense 2×0 Fluminense (Europeus) Tottenham 4×1 Liverpool /​ R.​ Madrid 3×0 Eibar /​ Ol.​ de Marseille 2×2 PSG
2017-10-22  (Série A) Vasco 1×1 Coritiba (Série B) Criciúma 2×3 Inter 2ºT: Vila Nova 0×0 Oeste /​ Brasil-Pel 1×1 Santa Cruz /​ Londrina 2×0 Paysandu 1ºT: América-MG 0×0 Paraná 21h: Luverdense × Goiás (Série C) 1ºT: CSA (2)0×0(1) Fortaleza (Italiano) Napoli 0×0 Inter
2017-10-21  (Série A) Vitória 2×3 CAP /​ Palmeiras 2×0 Ponte Preta /​ Sport 1×1 Santos /​ Flamengo 4×1 Bahia (Liga Europa) Ol.​ Marseille 2×1 Vit.​ Guimarães /​ Estrela Vermelha 0×1 Arsenal /​ Nice 1×3 Lazio /​ Everton 1×2 Lyon /​ Milan 0×0 AEK /​ Villarreal 2×2 Slavia Praga
2017-10-20  (Série A) 20h: Vitória × CAP /​ Palmeiras × Ponte Preta 21h: Sport × Santos /​ Flamengo × Bahia (Liga Europa) 15h: Ol.​ Marseille × Vit.​ Guimarães /​ Estrela Vermelha × Arsenal /​ Nice × Lazio 17h05: Everton × Lyon /​ Milan × AEK /​ Villarreal × Slavia Praga
2017-10-19  (Série A) Coritiba 1×0 Cruzeiro /​ Atlético-GO 0×1 Vasco 2ºT: Atlético-MG 1×2 Chapecoense 1ºT: Fluminense 1×0 SPFC /​ Corinthians 0×0 Grêmio /​ Avaí 0×0 Botafogo (UCL) Chelsea 3×3 Roma /​ Barcelona 3×1 Olympiakos /​ Benfica 0×1 Man.​ United /​ Anderlecht 0×4 PSG /​ Bayern 3×0 Celtic
2017-10-18  (Série B) Boa Esporte 0×0 Inter /​ Guarani 1×1 ABC /​ Londrina 1×0 Figueirense 2ºT: Brasil-Pel 0×0 América-MG /​ Ceará 1×0 Paraná /​ Santa Cruz 0×1 Oeste /​ Criciúma 0×1 Vila Nova 1ºT: Luverdense 0×0 Paysandu /​ Goiás 0×0 Juventude /​ CRB 0×0 Náutico
2017-10-17  (Série A) Fluminense 1×0 Avaí /​ Sport 1×1 Atlético-MG /​ Atlético-GO 1×3 Palmeiras /​ Chapecoense 0×1 Flamengo /​ Coritiba 0×1 Grêmio /​ Bahia 2×0 Corinthians 1ºT: Santos 1×1 Vitória
2017-10-16  (Série A) Fluminense 1×0 Avaí /​ Sport 1×1 Atlético-MG /​ Atlético-GO 1×3 Palmeiras /​ Chapecoense 0×1 Flamengo 19h: Coritiba × Grêmio /​ Bahia × Corinthians
2017-10-15  (Série B) ABC 1×0 Boa Esporte /​ Figueirense 2×1 Santa Cruz /​ Vila Nova 0×0 Goiás /​ América-MG 2×1 Luverdense /​ Náutico 2×0 Guarani /​ Oeste 0×1 Ceará (Série A) Vasco 1×0 Botafogo 1ºT: São Paulo 0×0 Atlético-PR
2017-10-14  (Série A) Botafogo 2×1 Chapecoense /​ Atlético-PR 2×2 Atlético-GO /​ Corinthians 3×1 Coritiba /​ Grêmio 0×1 Cruzeiro /​ Atlético-MG 1×0 São Paulo /​ Avaí 1×2 Vasco /​ Flamengo 1×1 Fluminense /​ Vitória 1×2 Sport /​ Ponte Preta 1×1 Santos /​ Palmeiras 2×2 Bahia
2017-10-13  (Série A) Botafogo 2×1 Chapecoense /​ Atlético-PR 2×2 Atlético-GO /​ Corinthians 3×1 Coritiba /​ Grêmio 0×1 Cruzeiro /​ Atlético-MG 1×0 São Paulo /​ Avaí 1×2 Vasco /​ Flamengo 1×1 Fluminense /​ Vitória 1×2 Sport /​ Ponte Preta 1×1 Santos 1ºT: Palmeiras 0×0 Bahia
2017-10-12  (Série A) 2ºT: Botafogo 1×1 Chapecoense /​ Atlético-PR 2×2 Atlético-GO 1ºT: Corinthians 1×0 Coritiba 21h45: Grêmio × Cruzeiro /​ Atlético-MG × São Paulo /​ Avaí × Vasco
2017-10-11  (Eliminatórias) Holanda 2×0 Suécia /​ Portugal 2×0 Suiça /​ França 2×1 Belarús /​ Grécia 4×0 Gibraltar /​ Bélgica 4×0 Chipre 1ºT: Brasil 0×0 Chile /​ Uruguai 1×1 Bolívia /​ Peru 0×0 Colômbia /​ Equador 1×2 Argentina /​ Paraguai 0×0 Venezuela 1ºT: Trinidad e Tobago 0×0 EUA
2017-10-10  (Série B) 2ºT: Inter 1×0 Brasil de Pelotas (Eliminatórias) Albânia 0×1 Itália /​ Islândia 2×0 Kosovo /​ Israel 0×1 Espanha /​ Ucrânia 0×2 Croácia /​ País de Gales 0×1 Irlanda /​ Sérvia 1×0 Geórgia
2017-10-09  (Eliminatórias Européias) Polônia 4×2 Montenegro /​ Lituânia 0×1 Inglaterra /​ Eslovênia 2×2 Escócia /​ Dinamarca 1×1 Romênia /​ Eslováquia 3×0 Malta /​ Alemanha 5×1 Azerbaijão /​ Noruega 1×0 Irlanda do Norte /​ Republica Checa 5×0 San Marino
2017-10-08  (Série A) Cruzeiro 2×1 Ponte Preta (Série B) Criciúma 2×1 Londrina /​ Oeste 3×0 Guarani /​ Santa Cruz 0×1 América-MG /​ Luverdense 3×0 Figueirense (Eliminatórias) Suíça 5×2 Hungria /​ Bulgária 0×1 França /​ Bielorússia 1×3 Holanda /​ Andorra 0×2 Portugal
2017-10-07  (Série B) 2ºT: Boa Esporte 1×0 Paysandu 1ºT: CRB 1×0 ABC 21h30: Goiás × Náutico (eliminatórias) Espanha 3×0 Albânia /​ Croácia 1×1 Finlândia /​ Itália 1×1 Macedônia /​ Turquia 0×3 Islândia 1ºT: EUA 2×0 Panamá 22h30: México × Trinidade e Tobágo
2017-10-06  (Primeira Liga) LONDRINA (4)0×0(2) Atlético-MG (Eliminatórias) Irlanda do Norte 1×3 Alemanha /​ Montenegro 0×1 Dinamarca /​ Inglaterra 1×0 Eslovênia /​ Bolívia 0×0 Brasil /​ Venezuela 0×0 Uruguai 1ºT: Colômbia 0×0 Paraguai /​ Chile 1×0 Equador /​ Argentina 0×0 Peru
2017-10-05  (Série B) Ceará 2×0 Vila Nova-GO /​ Paraná 1×0 Internacional /​ Brasil de Pelotas 1×0 Juventude
2017-10-04  (Série B) 2ºT: Ceará 1×0 Vila Nova-GO 1ºT: Paraná 0×0 Internacional 21h30: Brasil de Pelotas × Juventude
2017-10-03  (Série A) São Paulo 1×0 Sport /​ Avaí 0×2 Atlético-GO /​ Cruzeiro 1×1 Corinthians /​ Botafogo 2×3 Vitória /​ Grêmio 1×0 Fluminense /​ CAP 0×2 Atlético-MG 1ºT: Ponte Preta 0×0 Flamengo (Série C) 20h45: Fortaleza × Sampaio Corrêa
2017-10-02  (Série A) São Paulo 1×0 Sport /​ Avaí 0×2 Atlético-GO /​ Cruzeiro 1×1 Corinthians /​ Botafogo 2×3 Vitória /​ Grêmio 1×0 Fluminense 19h: CAP × Atlético-MG (Série B) América-MG 1×2 Oeste (Europeus) Barcelona 3×0 Las Palmas /​ Milan 0×2 Roma /​ Sporting 0×0 Porto
2017-10-01  (Série A) Bahia 1×1 Coritiba /​ Vasco 1×1 Chapecoense /​ Palmeiras 0×1 Santos (Série B) Náutico 2×0 Boa Esporte /​ Inter 3×0 Santa Cruz /​ Vila Nova 1×1 Brasil-Pel /​ Luverdense 0×1 Ceará /​ Guarani 0×0 Criciúma (Europeus) PSG 6×2 Bordeaux /​ Chelsea 0×1 Man.​ City
2017-09-30  (Série B) Figueirense 1×0 Paraná 1ºT: Londrina 1×0 CRB /​ ABC 0×0 Goiás 21h30: Juventude × Paysandu (Europeus) Akhisar Belediye 1×0 Fenerbahce /​ Schalke 1×1 B.​ Leverkusen /​ Mônaco 1×1 Montpellier /​ Celta de Vigo 3×3 Girona
2017-09-29  (UCL) Qarabag 1×2 Roma /​ CSKA 1×4 Man.​United /​ PSG 3×0 B.​ de Munique /​ Atl.​ de Madrid 1×2 Chelsea /​ Sporting 0×1 Barcelona /​ Juventus 2×0 Olympiacos (Série B) Inter 2×1 América-MG (Copa BR/​Final) CRUZEIRO (5)0×0(4) Flamengo
2017-09-28  (UCL) Qarabag 1×2 Roma /​ CSKA 1×4 Man.​United /​ PSG 3×0 B.​ de Munique /​ Atl.​ de Madrid 1×2 Chelsea /​ Sporting 0×1 Barcelona /​ Juventus 2×0 Olympiacos (Série B) Int: Inter 1×1 América-MG (Copa BR/​Final) 21h45: Cruzeiro × Flamengo
2017-09-27  (UCL) 15h45: B.​ Dortmund × Real Madrid /​ Man.​ City × Shaktar Don.​ (Série B) 19h15: Santa Cruz × Ceará /​ Criciúma × Figueirense /​ Brasil-Pel × Luverdense 20h30: Paraná × Náutico /​ Vila Nova × CRB /​ BOA × Goiás /​ Oeste × LEC 21h30: Paysandu × Guarani /​ ABC × Juventude
2017-09-26  (Série A) São Paulo 1×1 Corinthians /​ Coritiba 2×3 Botafogo /​ Fluminense 0×1 Palmeiras /​ Chapecoense 1×0 Ponte Preta /​ Atlético-GO 1×2 Cruzeiro/​ Atlético-MG 1×3 Vitória /​ Bahia 1×0 Grêmio 2ºT: Sport 0×1 Vasco (Série C) 1ºT: CSA (3)1×0(0) Tombense
2017-09-25  (Série A) São Paulo 1×1 Corinthians /​ Coritiba 2×3 Botafogo /​ Fluminense 0×1 Palmeiras /​ Chapecoense 1×0 Ponte Preta /​ Atlético-GO 1×2 Cruzeiro 2ºT: Atlético-MG 1×2 Vitória /​ Bahia 0×0 Grêmio (Série C) 2ºT: São Bento (2)0×0(0) Confiança-SE
2017-09-24  (Série A) Flamengo 1×1 Avaí 1ºT: Santos 0×0 CAP (Série B) Figueirense 2×0 ABC /​ Náutico 0×1 Inter /​ Goiás 2×1 Paysandu /​ CRB 1×2 Criciúma /​ Ceará 2×1 Brasil-RS (Europeus) Southampton 0×1 Man.​ United /​ Alavés 1×2 Real Madrid /​ Juventus 4×0 Torino /​ Girona 0×3 Barcelona
2017-09-23,
2017-09-22 
(Libertadores) Grêmio 1×0 Botafogo /​ Santos 0×1 Barcelona-EQU (Copa Sul-Americana) Flamengo 4×0 Chapecoense /​ Ponte Preta 1×0 Sport /​ Racing 0×0 Corinthians (Europeus) Hamburgo 0×3 B.​ Dortmund /​ Milan 2×0 Spal /​ Juventus 1×0 Fiorentina /​ Real Madrid 0×1 Bétis
2017-09-21  (Libertadores) 21h45: Grêmio × Botafogo /​ Santos × Barcelona-EQU (Copa Sul-Americana) 2ºT: Flamengo 2×0 Chapecoense /​ Ponte Preta 1×0 Sport 21h45: Racing × Corinthians (Europeus) Hamburgo 0×3 B.​ Dortmund /​ Milan 2×0 Spal /​ Juventus 1×0 Fiorentina /​ Real Madrid 0×1 Bétis
2017-09-20  (Série B) América-MG 1×0 Vila Nova-GO 21h45: Guarani × Paraná (Europeus) Barcelona 6×1 Eibar /​ Schalke 0×3 Bayern de Munique /​ Bologna 1×1 Internazionale /​ Sporting 0×0 Marítimo /​ Valencia 5×0 Málaga /​ Wolfsburg 1×1 Werder Bremen
2017-09-19  (Série A) Avaí 1×1 Atlético-MG /​ Vitoria 1×2 São Paulo /​ Corinthians 1×0 Vasco /​ Flamengo 2×0 Sport /​ Grêmio 0×1 Chapecoense /​ Atlético-PR 3×1 Fluminense /​ Cruzeiro 1×0 Bahia 2ºT: Palmeiras 1×0 Coritiba
2017-09-18  (Série A) Avaí 1×1 Atlético-MG /​ Vitoria 1×2 São Paulo /​ Corinthians 1×0 Vasco /​ Flamengo 2×0 Sport /​ Grêmio 0×1 Chapecoense /​ CAP 3×1 Fluminense /​ Cruzeiro 1×0 Bahia (Europeus) Chelsea 0×0 Arsenal /​ Man.​ United 4×0 Everton /​ Real Sociedad 1×3 Real Madrid /​ PSG 2×0 Lyon
2017-09-17  (Série A) Botafogo 2×0 Santos 1ºT: Ponte Preta 0×0 Atlético-GO (Série B) Oeste 1×0 Náutico /​ Inter 3×0 Figueira /​ Paysandu 2×0 ABC /​ Vila Nova 2×1 Luverdense /​ Brasil-Pel 2×0 CRB /​ Paraná 1×1 Londrina (Europeus) Getafe 1×2 Barcelona /​ Watford 0×6 Man.​ City /​ Bayern 4×0 Mainz
2017-09-16  (Libertadores) J.​ Wilstermann 3×0 River Plate (Copa Sul-Americana) Fluminense 1×0 LDU-EQU /​ Santa Fé 1×1 Libertad (Liga Europa) Apollon 1×1 Lyon /​ Austria Vienna 1×5 Milan /​ Real Sociedad 4×0 Rosemborg /​ Arsenal 3×1 Colônia /​ Vardar 0×5 Zenit
2017-09-15  (Libertadores) 21h45: J.​ Wilstermann × River Plate (Copa Sul-Americana) 2ºT: Fluminense 1×0 LDU-EQU 21h45: Santa Fé × Libertad-PAR (Liga Europa) Apollon 1×1 Lyon /​ Austria Vienna 1×5 Milan /​ Real Sociedad 4×0 Rosemborg /​ Arsenal 3×1 Colônia /​ Vardar 0×5 Zenit
2017-09-14  (Libertadores) 21h45: Barcelona-EQ × Santos /​ Botafogo × Grêmio (Copa Sul-Americana) 19h15: Chapecoense × Flamengo /​ Sport × Ponte Preta 21h45: SCCP × Racing (UCL) 15h45: Liverpool × Sevilla /​ Real Madrid × Apoel /​ Tottenham × B.​ Dortmund /​ Feyenoord × Man.​ City
2017-09-13  (UCL) 15h45: Benfica × CSKA /​ Man.​ United × Basel /​ Bayern × Anderlecht /​ Celtic × PSG /​ Chelsea × Qarabag /​ Roma × Atlé de Madrid /​ Barcelona × Juventus /​ Olympiacos × Sporting (Série B) 19h15: Boa × Guarani 21h30: Criciúma × Juventude
2017-09-12  (Série A) Atlético-PR 1×1 Coritiba /​ Santos 2×0 Corinthians /​ Sport 0×1 Avaí /​ Vitória 2×2 Fluminense /​ Botafogo 2×0 Flamengo /​ Chapecoense 1×2 Cruzeiro 2ºT: Atlético-GO 1×0 Bahia
2017-09-11  (Série A) Atlético-PR 1×1 Coritiba 16h: Santos × Corinthians /​ Sport × Avaí /​ Vitória × Fluminense 19h: Botafogo × Flamengo /​ Chapecoense × Cruzeiro /​
2017-09-10  (Série A) Atlético-MG 1×1 Palmeiras /​ Vasco 1×0 Grêmio /​ São Paulo 2×2 Ponte Preta (Série B) Criciúma 2×1 Luverdense /​ Juventude 2×1 Inter /​ Londrina 3×2 Ceará /​ CRB 0×1 Oeste /​ ABC 0×0 Santa Cruz
2017-09-09  (Série B) 2ºT: Boa Esporte 0×1 Figueirense 21h30: Paysandu × América-MG (Europeus) Meltz 1×5 PSG /​ Hamburgo 0×2 RB Leipzig /​ Leganes 1×2 Getafe /​ Feirense 2×3 Sporting /​ Amkar 0×1 CSKA /​ Benfica 2×1 Portimonense
2017-09-08,
2017-09-07 
(Eliminatórias) Liechtenstein 0×8 Espanha /​ Turquia 1×0 Croácia /​ Itália 1×0 Israel /​ Bolívia 1×0 Chile /​ Colombia 1×1 Brasil /​ Equador 1×2 Perú /​ Honduras 1×1 EUA /​ Argentina 1×1 Venezuela /​ Paraguai 1×2 Uruguai /​ Costa Rica 1×1 México
2017-09-06  (Eliminatórias) Liechtenstein 0×8 Espanha /​ Turquia 1×0 Croácia /​ Itália 1×0 Israel /​ Bolívia 1×0 Chile /​ Colombia 1×1 Brasil /​ Equador 1×2 Perú /​ Honduras 1×1 EUA 1ºT: Argentina 0×0 Venezuela /​ Paraguai 0×0 Uruguai 23h: Costa Rica × México
2017-09-05,
2017-09-04 
(Série C) Bragantino 1×1 Joinville /​ Confiança 2×0 Fortaleza (Primeira Liga) Londrina (3)2×2(1) Cruzeiro (Eliminatórias) Holanda 3×1 bulgária /​ Bielorrússia 0×4 Suécia /​ Grécia 1×2 Bélgica /​ França 0×0 Luxemburgo /​ Hungria 0×1 Portugal
2017-09-03  (Série A) Grêmio 5×0 Sport (Primeira Liga) 19h: Atlético-MG × Paraná (Eliminatórias) Croácia 0×0 Kosovo /​ Espanha 3×0 Itália /​ País de Gales 1×0 Áustria /​ Ucrânia 2×0 Turquia
2017-09-02  (Eliminatórias) Malta 0×4 Inglaterra /​ Nigéria 4×0 Camarões /​ Republica Checa 1×2 Alemanha /​ Dinamarca 4×0 Polônia /​ Noruega 2×0 Azerbeijão 2ºT: EUA 0×1 Costa Rica 22h30: México × Panamá (Amistoso) Roma 4×1 Chapecoense
2017-09-01  (Eliminatórias) Portugal 5×1 Ilhas Faro /​ Bélgica 9×0 Gibraltar /​ França 4×0 Holanda /​ Grécia 0×0 Estonia /​ Bulgaria 3×2 Suécia 1ºT: Venezuela 0×0 Colômbia 19h30: Chile × Paraguai 20h: Uruguai × Argentina 21h45: Brasil × Equador 23h15: Peru × Bolívia
2017-08-31  (Primeira Liga) 1ºT: Inter 0×0 Atlético-MG /​ Londrina 0×0 Fluminense 21h45: Cruzeiro × Grêmio /​ Flamengo × Paraná
2017-08-30,
2017-08-28 
(Série A) Palmeiras 4×2 São Paulo /​ Bahia 1×2 Botafogo /​ Flamengo 2×0 CAP /​ Ponte Preta 1×2 Atlético-MG /​ Avaí 1×0 Chapecoense /​ Cruzeiro 1×1 Santos (Europeus) Liverpool 4×0 Arsenal /​ Milan 2×1 Cagliari /​ Mônaco 6×1 Ol.​ Marseille /​ Real Madrid 2×2 Valencia
2017-08-27  (Série A) Fluminense 0×1 Vasco /​ Corinthians 0×1 Atlético-GO (Série B) Oeste 4×1 BOA-MG /​ Santa Cruz 1×2 CRB /​ Vila Nova 2×0 ABC /​ Figueirense 2×1 Guarani /​ Luverdense 1×0 Londrina (Europeus) Alavés 0×2 Barcelona /​ Man.​ United 2×0 Leicester /​ Roma 1×3 Inter
2017-08-26  (Série B) 19h15: Ceará × Náutico 20h30: Paraná × Juventude 21h30: Internacional × Paysandu (Europeus) Real Sociedad 3×0 Villarreal /​ PSG 3×0 St.​ Etienne /​ Galatasaray 3×0 Sivasspor 2ºT: Bétis 1×1 Celta de Vigo
2017-08-25  (Série A) Chapecoense 0×1 Corinthians (Copa BR) Flamengo 1×0 Botafogo /​ Cruzeiro (3)1×0(2) Grêmio
2017-08-24  (Série A) 19h30: Chapecoense × Corinthians (Copa BR) 21h45: Flamengo × Botafogo /​ Cruzeiro × Grêmio
2017-08-23  (Série B) 1ºT: Brasil de Pelotas 0×0 Goiás 21h30: América-MG × Criciúma (Pré-Liga dos Campeões) Nice 0×2 Napoli /​ Rijeka-CRO 0×1 Olympiakos /​ Sevilla 2×2 Basaksehir-TURQ /​ Astana-KAZ 4×3 Celtic
2017-08-22,
2017-08-21 
(Série A) Grêmio 0×0 CAP /​ Bahia 3×0 Vasco /​ Avaí 1×1 São Paulo /​ Ponte Preta 2×1 Botafogo /​ Cruzeiro 2×0 Sport /​ Coritiba 0×0 Santos /​ Palmeiras 0×2 Chapecoense (Europeus) Tottenhan 1×2 Chelsea /​ Barcelona 2×0 Bétis /​ PSG 6×2 Toulouse /​ La Coruña 0×3 Real Madrid
2017-08-20  (Série A) Corinthians 0×1 Vitória /​ Flamengo 2×0 Atlético-GO (Série B) Guarani 2×0 Santa Cruz /​ ABC 0×3 Inter /​ Boa Esporte 4×1 Ceará /​ CRB 2×2 Luverdense /​ Paysandu 0×0 Paraná (Europeus) Liverpool 1×0 Crystal Palace /​ Juventus 3×0 Cagliari /​ Girona 2×2 Atl.​ Madrid
2017-08-19  (Série B) Juventude 1×0 Vila Nova-GO 1ºT: Criciúma 0×0 Oeste 21h30: Goiás × América-MG (Europeus) Bayern de Munique 3×1 B.​ Leverkusen /​ Metz 0×1 Mônaco /​ Kasimpasa 2×2 Besiktas /​ Valencia 1×0 Las Palmas
2017-08-18,
2017-08-17 
(Super Copa) Real Madrid 2×0 Barcelona (Copa BR) 21h45: Botafogo × Flamengo /​ Grêmio × Cruzeiro
2017-08-16  (Copa Suruga) Urawa 1×0 Chapecoense (Série B) 19h15: Londrina × Brasil de Pelotas 21h30: Náutico × Figueirense (Pré/​Liga dos Campeões) 15h45: Hoffenheim × Liverpool /​ Young Boys × CSKA /​ Sporting × Steaua Bucuresti
2017-08-15  (Série A) São Paulo 3×2 Cruzeiro /​ Atlético-MG 2×0 Flamengo /​ Vasco 1×1 Palmeiras /​ Sport 0×0 Ponte Preta /​ Botafogo 1×0 Grêmio /​ CAP 4×1 Bahia (Supercopa) Juventus 2×3 Lazio /​ Barcelona 1×3 Real Madrid (Europeus) Man.​ United 4×0 West Ham /​ Guingamp 0×3 PSG
2017-08-14  (Série A) São Paulo 3×2 Cruzeiro /​ Atlético-MG 2×0 Flamengo /​ Vasco 1×1 Palmeiras /​ Sport 0×0 Ponte Preta 1ºT: Botafogo 0×0 Grêmio /​ CAP 0×0 Bahia (Supercopa) Juventus 2×3 Lazio /​ Barcelona 1×3 Real Madrid (Europeus) Man.​ United 4×0 West Ham /​ Guingamp 0×3 PSG
2017-08-13  (Série A) Atlético-GO 1×0 Coritiba /​ Vitória 0×1 Avaí (Série B) Paraná 1×0 ABC /​ Inter 3×1 Londrina /​ Ceará 1×0 ABC /​ Figueirense 1×1 Goiás /​ Oeste 1×3 Paysandu (Inglês) Watford 3×3 Liverpool /​ Chelsea 2×3 Burnley
2017-08-12  (Série B) 1ºT: Brasil-PEL 0×0 Guarani 20h30: Vila Nova × Boa Esporte 21h30: América-MG × Náutico
2017-08-11  (Libertadores) Botafogo 2×0 Nacional-URU 21h45: San Lorenzo × Emelec /​ Santos × Atlético-PR
2017-08-10  (Libertadores) 2ºT: Grêmio 1×1 Godoy Cruz 21h45: Palmeiras × Barcelona-EQU /​ Atlético-MG × J.​ Wilstermann-BOL (Copa Sul-Americana) 21h45: Flamengo × Palestino (Série A) 1ºT: Ponte Preta 0×0 Fluminense (Português) Porto 4×0 Estoril /​ Benfica 3×1 Braga
2017-08-09  (Libertadores) 2ºT: Lanús 0×0 The Strongest 21h45: River Plate × Guarani-PAR (Série B) 2ºT: Santa Cruz 1×1 Criciúma 21h30: Luverdense × Juventude (Supercopa Da UEFA) Real Madrid 2×1 Man.​ United
2017-08-08  (Amistoso) Barcelona 5×0 Chapecoense (Série B) 20h: Londrina × Vila Nova
2017-08-07  (Série A) Flamengo 0×2 Vitória /​ Bahia 2×1 São Paulo /​ Grêmio 2×0 Atlético-MG /​ Palmeiras 0×1 Atlético-PR /​ Coritiba 2×0 Chapecoense /​ Cruzeiro 0×0 Botafogo 19h: Avaí × Santos /​ Ponte Preta × Vasco (Super Copa) Arsenal (4)1×1(1) Chelsea
2017-08-06  (Série A) Corinthians 3×1 Sport /​ Fluminense 3×1 Atlético-GO (Série B) Juventude 2×1 Santa Cruz /​ Guarani 0×2 Inter /​ ABC 0×1 Ceará /​ Paysandu 0×1 Figueirense 2ºT: Boa Esporte 2×0 Paraná (Francês) PSG 2×0 Almiens /​ Lyon 4×0 Strasbourg
2017-08-05  (Série B) 2ºT: Criciúma 0×1 Brasil de Pelotas 20h30: Náutico × Luverdense /​ Goiás × Oeste 21h30: CRB × América-MG (Francês) Mônaco 3×2 Toulouse (Amistosos) West Ham 0×3 Man.​ City /​ Leicester 2×1 B.​ Monchengladbach
2017-08-04  (Série A) Chapecoense 1×1 Bahia /​ Sport 2×2 Fluminense /​ Vitória 3×1 Ponte Preta /​ Atlético-MG 0×2 Corinthians /​ Botafogo 1×2 Palmeiras /​ Santos 3×2 Flamengo /​ Atlético-GO 0×1 Grêmio 2ºT: CAP 4×0 Avaí /​ São Paulo 0×2 Coritiba 1ºT: Vasco 0×2 Cruzeiro
2017-08-03  (Série A) 2ºT: Chapecoense 1×1 Bahia /​ Sport 2×2 Fluminense 1ºT: Vitória 2×0 Ponte Preta /​ Atlético-MG 0×0 Corinthians 21h45: Botafogo × Palmeiras /​ Santos × Flamengo /​ Atlético-GO × Grêmio (Copa Sul-Americana) 2ºT: LDU 0×0 Bolivar 21h45: Olímpia × Nacional-PAR
2017-08-02  (Série B) 19h15: Figueirense × Juventude /​ Brasil-PEL × Boa Esporte /​ Paraná × CRB 20h30: Santa Cruz × Paysandu /​ Vila Nova × Náutico /​ Oeste × ABC /​ América-MG × Londrina 21h30: Ceará × Criciúma /​ Luverdense × Guarani /​ Inter × Goiás
2017-08-01  (Série A) Chapecoense 1×2 Atlético-GO /​ Coritiba 0×2 Atlético-MG /​ Corinthians 1×1 Flamengo /​ Bahia 1×3 Sport /​ Grêmio 1×1 Santos /​ Cruzeiro 0×0 Vitória 2ºT: Vasco 0×0 Atlético-PR
2017-07-31  (Série A) Chapecoense 1×2 Atlético-GO /​ Coritiba 0×2 Atlético-MG /​ Corinthians 1×1 Flamengo /​ Bahia 1×3 Sport 19h: Grêmio × Santos /​ Cruzeiro × Vitória (Amistosos) 15h30: Porto × La Coruña 17h: Roma × Juventus
2017-07-30  (Série A) Botafogo 3×4 São Paulo /​ Palmeiras 2×0 Avaí (Série B) Paraná 4×0 Santa Cruz /​ Guarani 2×3 Londrina /​ Goiás 3×0 CRB /​ Figueirense 0×1 Vila Nova /​ Náutico 1×2 Criciúma /​ BOA 1×0 Luverdense (Amistosos) Man.​ City 3×0 Tottenham 1ºT: Real Madrid 0×2 Barcelona
2017-07-29  (Série B) 19h15: Juventude × América-MG 21h30: Paysandu × Ceará (Série D) 21h: América-RN × Ceilândia-BRA (Amistosos) 10h: Ajax × Hull City 15h: B.​ Dortmund × Espanyol 15h45: Milton Keynes-ENG × Leicester
2017-07-28  (Copa do Brasil) 21h45: CAP × Grêmio (Copa Sul-Americana) Arsenal-ARG 2×1 Sport 21h45: Ind.​ Medellin × Racing-ARG (Pré-Liga Europa) PSV 0×1 Osijek-CRO /​ Yehuda-ISR 0×2 Zenit /​ CS U.​ Craiova-ROM 0×1 Milan /​ Ol.​ Marseille 4×2 Oostende-BEL
2017-07-27  (Copa BR) 2ºT: Botafogo 2×0 Atlético-MG 21h45: Cruzeiro × Palmeiras /​ Santos × Flamengo (Copa Sul-Americana) S.​ de América 1×3 Ponte Preta /​ U.​ Católica-EQU 1×2 Fluminense 21h45: Corinthians × Patriotas (Amistosos) 1ºT: Barcelona 1×0 Man.​ United 21h30: PSG × Juventus
2017-07-26  (Série A) Santos 3×0 Bahia /​ Sport 0×2 Palmeiras /​ Fluminense 0×1 Corinthians /​ Avaí 1×0 Cruzeiro /​ Atlético-MG 1×2 Vasco /​ Atlético-PR 0×2 Ponte Preta /​ Atlético-GO 1×1 Botafogo /​ São Paulo 1×1 Grêmio
2017-07-25  (Série A) Santos 3×0 Bahia /​ Sport 0×2 Palmeiras /​ Fluminense 0×1 Corinthians /​ Avaí 1×0 Cruzeiro /​ Atlético-MG 1×2 Vasco /​ Atlético-PR 0×2 Ponte Preta /​ Atlético-GO 1×1 Botafogo 2ºT: São Paulo 0×1 Grêmio
2017-07-24  (Série A) Santos 3×0 Bahia /​ Sport 0×2 Palmeiras /​ Fluminense 0×1 Corinthians /​ Avaí 1×0 Cruzeiro /​ Atlético-MG 1×2 Vasco /​ Atlético-PR 0×2 Ponte Preta /​ Atlético-GO 1×1 Botafogo (Amistoso) Real Madrid 1(1)x(2)1 Manc.​ United
2017-07-23  (Série A) Vitória 1×2 Chapecoense /​ Flamengo 2×1 Coritiba (Série B) Londrina 0×0 Náutico /​ Vila Nova 2×1 Inter /​ Criciúma 2×1 ABC /​ Oeste 3×0 Juventude /​ Brasil-RS 2×1 Paysandu /​ CRB 1×1 Guarani (Amistosos) Bayern 0×4 Milan /​ Juventus 1×2 Barcelona
2017-07-22  (Série A) Santos 1×0 Chapecoense /​ Vitória 1×3 Grêmio /​ Avaí 0×0 Corinthians /​ Ponte Preta 4×0 Coritiba /​ Atlético-MG 0×2 Bahia /​ Flamengo 2×2 Palmeiras /​ São Paulo 1×0 Vasco /​ Fluminense 1×1 Cruzeiro /​ Sport 4×0 Atlético-GO /​ CAP 0×0 Botafogo
2017-07-21  (Série A) Santos 1×0 Chapecoense /​ Vitória 1×3 Grêmio /​ Avaí 0×0 Corinthians /​ Ponte Preta 4×0 Coritiba /​ Atlético-MG 0×2 Bahia /​ Flamengo 2×2 Palmeiras /​ São Paulo 1×0 Vasco 2ºT: Fluminense 1×1 Cruzeiro /​ Sport 3×0 Atlético-GO 1ºT: CAP 0×0 Botafogo
2017-07-20  (Série A) 2ºT: Santos 1×0 Chapecoense /​ Vitória 1×3 Grêmio 1ºT: Avaí 0×0 Corinthians /​ Ponte Preta 0×0 Coritiba 21h45: Atlético-MG × Bahia /​ Flamengo × Palmeiras /​ São Paulo × Vasco (Amistosos) Liverpool 2×0 Crystal Palace 1ºT: Roma 0×0 PSG
2017-07-19  (Série B) Paysandu 1×0 Náutico /​ Juventude 1×1 CRB /​ Figueirense 0×0 Oeste /​ Paraná 4×1 Brasil-RS 1ºT: Goiás 0×0 Londrina /​ Guarani 2×1 Ceará /​ ABC 0×0 América-MG /​ Santa Cruz 0×0 Vila Nova-GO 21h30: Boa Esporte × Criciúma /​ Inter × Luverdense
2017-07-18,
2017-07-17 
(Série A) Palmeiras 4×2 Vitória /​ Chapecoense 2×0 São Paulo /​ Grêmio 3×1 Ponte Preta /​ Cruzeiro 1×1 Flamengo /​ Atlético-GO 1×2 Atlético-MG /​ Vasco 0×0 Santos /​ Coritiba 1×2 Fluminense /​ Bahia 1×1 Avaí
2017-07-16  (Série A) Corinthians 2×2 Atlético-PR (Série B) América-MG 0×0 Guarani /​ Náutico 0×0 Santa Cruz /​ CRB 2×0 Internacional /​ Vila Nova 1×2 Paysandu /​ Londrina 2×2 Boa Esporte /​ Ceará 2×0 Juventude 1ºT: Luverdense 0×0 ABC
2017-07-15  (Série A) Atlético-MG 0×1 Santos /​ Ponte Preta 0×3 Bahia /​ Fluminense 0×1 Botafogo /​ CAP 0×2 Cruzeiro /​ Palmeiras 0×2 Corinthians /​ Vitória 1×4 Vasco /​ São Paulo 2×2 Atlético-GO /​ Flamengo 0×1 Grêmio /​ Sport 3×0 Chapecoense /​ Avaí 1×4 Coritiba
2017-07-14  (Série A) Atlético-MG 0×1 Santos /​ Ponte Preta 0×3 Bahia /​ Fluminense 0×1 Botafogo /​ CAP 0×2 Cruzeiro /​ Palmeiras 0×2 Corinthians /​ Vitória 1×4 Vasco 19h30: São Paulo × Atlético-GO /​ Flamengo × Grêmio /​ Sport × Chapecoense 21h: Avaí × Coritiba
2017-07-13  (Série A) 2ºT: Atlético-MG 0×0 Santos /​ Ponte Preta 0×2 Bahia 1ºT: Fluminense 0×0 Botafogo 21h45: CAP × Cruzeiro /​ Palmeiras × Corinthians /​ Vitória × Vasco (Copa Sul-Americana) Bolívar 1×0 LDU-EQU 21h45: Nacional-PAR × Olimpia
2017-07-12  (Série B) 19h15: Criciúma × Paysandu /​ Londrina × ABC /​ Brasil-RS × Oeste 20h30: Guarani × Goiás /​ Ceará × Inter /​ América-MG × Boa Esporte /​ Vila Nova × Paraná 21h30: CRB × Figueirense /​ Náutico × Juventude /​ Luverdense × Santa Cruz
2017-07-11  (Série A) Chapecoense 1×1 Atlético-PR /​ Cruzeiro 3×1 Palmeiras /​ Grêmio 0×2 Avaí /​ Bahia 1×1 Fluminense /​ Santos 3×2 São Paulo /​ Botafogo 1×1 Atlético-MG 2ºT: Coritiba 0×1 Sport
2017-07-10  (Série A) Chapecoense 1×1 CAP /​ Cruzeiro 3×1 Palmeiras /​ Grêmio 0×2 Avaí /​ Bahia 1×1 Fluminense 2ºT: Santos 3×0 São Paulo /​ Botafogo 0×1 Atlético-MG (Série C) Botafogo-PB 1×2 Sampaio Corrêa /​ Remo 0×1 Salgueiro
2017-07-09  (Série A) Atlético-GO 1×2 Vitória /​ Vasco 0×1 Flamengo 2ºT: Corinthians 2×0 Ponte Preta (Série B) Figueirense 0×2 Ceará /​ Internacional 1×1 Criciúma /​ Juventude 2×0 Guarani /​ Oeste 2×2 Vila Nova-GO /​ Boa Esporte 0×0 CRB
2017-07-08  (Série B) 2ºT: Santa Cruz 3×0 Brasil de Pelotas 1ºT: Goiás 0×0 Luverdense 21h30: Paraná × América-MG
2017-07-07,
2017-07-06 
(Libertadores) Atlético-PR 2×3 Santos 21h45: Barcelona-EQU × Palmeiras /​ J.​ Wilstermann × Atlético-MG (Copa Sul-Americana) 21h45: Palestino-CHI × Flamengo
2017-07-05  (Série A) Fluminense 3×3 Chapecoense
2017-07-04  (Série A) 2º Tempo: Fluminense 1×2 Chapecoense
2017-07-03  (Série A) Vitória 0×0 Bahia /​ Flamengo 2×0 São Paulo /​ Corinthians 1×0 Botafogo /​ Sport 1×0 Atlético-PR /​ Atlético-MG 3×1 Cruzeiro /​ Coritiba 2×2 Vasco /​ Avaí 0×0 Ponte Preta (Copa das Confederações) Chile 0×1 Alemanha
2017-07-02  (Série A) Palmeiras 1×0 Grêmio 2ºT: Atlético-GO 1×1 Santos (Série B) Paraná 1×0 Ceará /​ Inter 0×1 Boa Esporte-MG /​ Oeste 2×0 Santa Cruz 2ºT: América-MG 2×0 Brasil-Pel 1ºT: ABC 0×0 Guarani (Amistoso) Estados Unidos 2×1 Gana
2017-07-01  (Copa do Brasil) Atlético-MG 1×0 Botafogo (Copa Sul-americana) Ponte Preta 1×0 Sol de América-PAR /​ Fluminense 4×0 U.​ Católica-EQU /​ Racing 3×1 ind.​ Medellín-COL (Copa das Confederações) Alemanha 4×1 México
2017-06-30  (Copa do Brasil) 2ºT: Atlético-MG 1×0 Botafogo (Copa Sul-americana) 2ºT: Ponte Preta 0×0 Sol de América-PAR 21h45: Fluminense × U.​ Católica-EQU /​ Racing × ind.​ Medellín-COL (Copa das Confederações) Alemanha 4×1 México
2017-06-29  (Copa BR) 2ºT: Grêmio 3×0 CAP 21h45: Palmeiras × Cruzeiro /​ Flamengo × Santos (Copa Sul-americana) Defensa y Justicia 1×0 Chapecoense 21h45: Patriotas-COL × Corinthians (Pernambucano) 21h45: Salgueiro × Sport (Confederações) Chile (3)0×0(0) Portugal
2017-06-28  (Série B) 19h15: Juventude × Goiás 21h30: Figueirense × Londrina
2017-06-27  (Série A) Vasco 1×0 Atlético-GO /​ Grêmio 0×1 Corinthians /​ Ponte Preta 1×2 Palmeiras /​ São Paulo 1×1 Fluminense /​ Cruzeiro 2×0 Coritiba /​ Atlético-PR 4×1 vitória /​ Bahia 0×1 Flamengo /​ Chapecoense 0×1 Atlético-MG 2ºT: Botafogo 0×2 Avaí
2017-06-26  (Série A) Vasco 1×0 Atlético-GO /​ Grêmio 0×1 Corinthians /​ Ponte Preta 1×2 Palmeiras /​ São Paulo 1×1 Fluminense /​ Cruzeiro 2×0 Coritiba /​ Atlético-PR 4×1 vitória 2ºT: Bahia 0×1 Flamengo /​ Chapecoense 0×1 Atlético-MG
2017-06-25  (Copa das Confederações) Nova Zelândia 0×4 Portugal /​ Russia 1×2 Mexico (Série A) Santos 0×1 Sport (Série B) Londrina 2×2 Juventude /​ Santa Cruz 1×1 Figueirense /​ Brasil-Pel 0×1 Inter /​ Goiás 0×2 Vila Nova /​ Ceará 3×0 Oeste /​ Guarani 2×1 Náutico
2017-06-24  (Confederações) Alemanha 1×1 Chile (Série A) Vitória 0×2 SFC /​ Botafogo 3×1 CRV /​ SEP 1×0 Atlético-Go /​ Galo 2×2 Sport /​ CAP 1×0 SPFC /​ Avaí 0×3 Fluminense /​ SCCP 3×0 Bahia /​ Ponte Preta 1×0 Cruzeiro /​ CRF 5×1 Chapecoense /​ Grêmio 2×0 Coritiba
2017-06-23  (Confederações) Alemanha 1×1 Chile (Série A) Vitória 0×2 SFC /​ Botafogo 3×1 CRV /​ SEP 1×0 Atlético-Go /​ Galo 2×2 Sport /​ CAP 1×0 SPFC /​ Avaí 0×3 Fluminense 2ºT: SCCP 2×0 Bahia /​ Ponte Preta 1×0 Cruzeiro 1ºT: CRF 1×0 Chapecoense /​ Grêmio 1×0 Coritiba
2017-06-22  (Confederações) Rússia 0×1 Portugal (Série A) 2ºT: Vitória 0×2 SFC 1ºT: Botafogo 1×0 Vasco /​ Palmeiras 0×0 Atlético-Go 21h45: Atlético-Mg × Sport /​ Atlético-PR × SPFC /​ Avaí × Fluminense
2017-06-21  (Série B) 19h15: Náutico × Goiás /​ Juventude × Brasil-PEL /​ América-Mg × Santa Cruz 20h30: ABC × CRB /​ Figueirense × Luverdense /​ Londrina × Criciúma /​ Paysandu × Boa Esporte 21h30: Vila Nova × Ceará /​ Guarani × Oeste /​ Inter × Paraná
2017-06-20  (Série A) Coritiba 0×0 Corinthians /​ Bahia 2×4 Palmeiras /​ Fluminense 2×2 Flamengo /​ São Paulo 1×2 Atlético-MG /​ Chapecoense 0×2 Botafogo /​ Sport 1×3 Vitória 1ºT: Cruzeiro 0×1 Grêmio
2017-06-19  (Série A) Coritiba 0×0 Corinthians /​ Bahia 2×4 Palmeiras /​ Fluminense 2×2 Flamengo /​ São Paulo 1×2 Atlético-MG /​ Chapecoense 0×2 Botafogo /​ Sport 1×3 Vitória (Confederações) Portugal 2×2 México /​ Camarões 0×2 Chile
2017-06-18  (Confederações) Rússia 2×0 Nova Zelândia (Série A) Atlético-GO 0×1 Atlético-PR 2ºT: Vasco 1×0 Avaí 1ºT: SFC 0×0 Ponte Preta (Série B) Santa Cruz 0×0 Inter /​ Boa 2×1 Náutico /​ Papão 0×0 Juventude /​ CRB 0×3 Londrina /​ Brasil-Pel 3×0 Vila Nova 1ºT: Oeste 0×0 América-MG
2017-06-17  (Série B) 19h15: Criciúma × Guarani 20h30: Ceará × Luverdense /​ Paraná × Figueirense 21h30: Goiás × ABC
2017-06-16  (Série A) Atlético-MG 0×1 Atlético-PR /​ Atlético-GO 3×1 Avaí /​ Sport 0×0 São Paulo /​ Vitória 2×2 Botafogo /​ Flamengo 2×0 Ponte Preta /​ Chapecoense 2×1 Vasco /​ Santos 1×0 Palmeiras /​ Corinthians 1×0 Cruzeiro /​ Coritiba 0×0 Bahia 1ºT: Fluminense 0×1 Grêmio
2017-06-15  (Série A) 2ºT: Atlético-MG 0×0 Atlético-PR /​ Sport 0×0 São Paulo /​ Vitória 2×2 Botafogo /​ Atlético-Go 2×1 Avaí 1ºT: Flamengo × Ponte Preta 21h45: Santos × Palmeiras /​ Corinthians × Cruzeiro /​ Chapecoense × Vasco
2017-06-14  (Amistoso) Australia 0×4 Brasil /​ Cingapura 0×6 Argentina 2ºT: França 2×2 Inglaterra (Série B) 19h15: Náutico × Paraná /​ Guarani × Papão /​ Londrina × Oeste 20h30: Figueira × Criciúma /​ Goiás × Boa /​ Juventude × ABC /​ CRB × Vila 21h30: América-MG × Inter
2017-06-13  (Série A) Botafogo 2×2 Coritiba /​ Vitória 2×0 Atlético-MG /​ Corinthians 3×2 São Paulo /​ Avaí 1×1 Flamengo /​ Ponte Preta 3×2 Chapecoense /​ Cruzeiro 2×0 Atlético-GO /​ CAP 0×2 Santos 20h: Grêmio × Bahia
2017-06-12  (Série A) Botafogo 2×2 Coritiba /​ Vitória 2×0 Atlético-MG /​ Corinthians 3×2 São Paulo /​ Avaí 1×1 Flamengo /​ Ponte Preta 3×2 Chapecoense /​ Cruzeiro 2×0 Atlético-GO 2ºT: CAP 0×2 Santos (Eliminatórias) Itália 5×0 Liechtenstein /​ Macedônia 1×2 Espanha
2017-06-11  (Série A) Palmeiras 3×1 Fluminense /​ Vasco 2×1 Sport (Série B) Paraná 0×1 Guarani /​ Inter 4×2 Náutico /​ BOA 0×2 Juventude /​ Brasil-Pel 2×3 Ceará /​ ABC 2×2 Figueirense (Eliminatórias) Escócia 2×2 Inglaterra Alemanha 7×0 San Marino
2017-06-10  (Amistoso) Brasil 0×1 Argentina (Eliminatórias) 15h45: Letônia × Portugal /​ Bósnia × Grécia /​ Estônia × Bélgica (Série B) 19h15: Criciúma × CRB 20h30: Santa Cruz × Londrina /​ Vila Nova × América-MG 21h30: Paysandu × Goiás
2017-06-09  (Série A) Atlético-MG 1×0 Avaí /​ Coritiba 1×0 Palmeiras /​ Santos 1×0 Botafogo /​ Vasco 2×5 Corinthians /​ Sport 2×0 Flamengo 2ºT: São Paulo 1×0 Vitória /​ Atlético-GO 3×0 Ponte Preta Int: Chapecoense 1×2 Grêmio 1ºT: Bahia 0×0 Cruzeiro
2017-06-08  (Amistoso) Itália 3×0 Uruguai /​ Espanha 2×2 Colômbia (Série A) 2ºT: Atlético-MG 1×0 Avaí /​ Coritiba 1×0 Palmeiras 1ºT: Santos 0×0 Botafogo 21h45: Vasco × Corinthians /​ Sport × Flamengo
2017-06-07  (Amistoso) 15h45: Dinmarca × Alemanha (Série A) 20h: Fluminense × CAP (Série B) 19h15: ABC × Papão /​ Guarani × Boa /​ Juventude × Criciúma 20h30: Náutico × Oeste /​ Figueira × Inter /​ Goiás × Santa Cruz /​ Londrina × Paraná 21h30: América × Ceará /​ Luverdense × Vila Nova
2017-06-06  (Série A) Flamengo 0×0 Botafogo /​ Avaí 1×0 Sport /​ Grêmio 2×0 Vasco /​ Palmeiras 0×0 Atlético-MG /​ Ponte Preta 1×0 São Paulo /​ Cruzeiro 0×2 Chapecoense 2ºT: Bahia 2×0 Atlético-Go
2017-06-05  (Série A) Flamengo 0×0 Botafogo /​ Avaí 1×0 Sport /​ Grêmio 2×0 Vasco /​ Palmeiras 0×0 Atlético-MG /​ Ponte Preta 1×0 São Paulo /​ Cruzeiro 0×2 Chapecoense
2017-06-04  (UCL/​FINAL) Juventus 1×4 Real Madrid (Série A) Coritiba 1×0 Atlético-PR /​ Fluminense 2×1 Vitória /​ Corinthians 2×0 Santos (Série B) Santa Cruz 2×1 ABC /​ Vila Nova 3×1 Guarani /​ Luverdense 0×0 Criciúma /​ Inter 1×1 Juventude
2017-06-03  (Copa BR) Atlético-PR 2×0 Santa Cruz /​ Fluminense 0×2 Grêmio /​ Atlético-MG 2×0 Paraná /​ Sport 1×1 Botafogo /​ Internacional 2×1 Palmeiras /​ Chapecoense 0×0 Cruzeiro
2017-06-02  (Copa BR) Atlético-PR 2×0 Santa Cruz /​ Fluminense 0×2 Grêmio /​ Atlético-MG 2×0 Paraná /​ Sport 1×1 Botafogo /​ Internacional 2×1 Palmeiras 21h30: Chapecoense × Cruzeiro
2017-06-01  (Copa BR) 19h30: Atlético-PR × Santa Cruz /​ Fluminense × Grêmio 21h45: Atlético-MG × Paraná /​ Sport × Botafogo /​ Internacional × Palmeiras
2017-05-31  (Série B) 19h15: Figueirense × Boa Esporte 21h30: Brasil de Pelotas × Náutico (Sul-Americana) 19h15: Universidad de Quito × Club Petrolero 21h45: Defensor × LDU /​ Patriotas × Everton-CHI
2017-05-30  (Série A) 2ºT: Chapecoense 2×0 Avaí
2017-05-28  (Série A) 16h: Vasco × Fluminense 19h: São Paulo × Palmeiras 21h: Vitória × Coritiba (Série B) 16h30: Náutico × Ceará /​ Paysandu × Internacional /​ Londrina × Luverdense /​ ABC × Vila Nova 19h: Juventude × Paraná
2017-05-27  (Série B) 19h15: Criciúma × América-MG 20h30: Boa Esporte × Oeste 21h30: Goiás × Brasil de Pelotas (Série C) 19h: Joinville × Tupi-MG (Argentino) 19h: Aldosivi × Independiente
2017-05-26,
2017-05-25 
(Liga Europa) 15h45h: Ajax × Man.​ United (Copa Br) 21h45: Paraná × Atlético-MG /​ Atlético-GO × Flamengo (Copa Nordeste) 21h45: Bahia × Sport (Libertadores) 21h45: Peñarol × Jorge Wilstermann /​ Palmeiras × Atlético Tucumán LUTO: Raphael Aguiar
2017-05-24  (Série B) 19h15h: CRB × Santa Cruz 21h30: Guarani × Figueirense (Libertadores) 19h30h: Nacional-URU × Lanús /​ Chapecoense × Zulia 21h45: Santos × Sporting Cristal /​ Santa Fe × The Strongest
2017-05-23,
2017-05-22 
(Série A) 11h: Vasco × Bahia 16h: Atlético-MG × Fluminense /​ Atlético-PR × Grêmio /​ Vitória × Corinthians 18h: Botafogo × Ponte Preta 19h: Sport × Cruzeiro
2017-05-21  (Série A) Santos 1×0 Coritiba /​ Atlético-GO 0×3 Flamengo /​ Chapecoense 1×0 Palmeiras (Série B) Santa Cruz 2×1 Guarani /​ Figueirense 3×0 Náuutico /​ Oeste 1×0 Criciúma /​ Luverdense 1×1 CRB /​ Inter 1×1 ABC (Série C) Macaé 1×0 Bragantino /​ ASA 1×0 Remo
2017-05-20,
2017-05-19 
(Inglês) Leicester 1×6 Tottenham (Libertadores) 19h30: Barcelona de Guayaquil × Estudiantes 21h: Melgar × River Plate 21h45: Botafogo × Atlético Nacional
2017-05-18  (Europeu) Southampton 0×0 Man.​ United /​ Celta 1×4 Real Madrid /​ Juventus 2×0 Lazio (Libertadores) 19h30: The Strongest × SFC 21h45: San Lorenzo × CRF /​ Lanús × Chapecoense /​ Uni.​ Católica × CAP (Copa Br) 21h45: Grêmio × Fluminense /​ SEP × Inter
2017-05-17  (Inglês) 15h45: Arsenal × Sunderland (Série B) 19h15: Brasil de Pelotas × Londrina 21h30: Ceará × Boa Esporte /​ Paraná × Goiás (Libertadores) 19h30: Zulia × Nacional-URU 21h: Atlético-MG × Godoy Cruz /​ Libertad × Sport Boys-BOL 23h15: Independiente Medellín × Emelec
2017-05-16  (Inglês) Chelsea 4×3 Watford (Série A) 20h: Coritiba × Atlético-GO
2017-05-15  (Série A) Fluminense 3×2 Santos /​ Palmeiras 4×0 Vasco /​ Cruzeiro 1×0 São Paulo /​ Bahia 6×2 CAP /​ Ponte Preta 4×0 Sport /​ Avaí 0×0 Vitória 19h: Grêmio × Botafogo (Europeus) Tottenham 2×1 Man.​ United /​ Las Palmas 1×4 Barcelona /​ Real Madrid 4×1 Sevilla
2017-05-14  (Série A) Flamengo 1×1 Atlético-MG 2ºT: Corinthians 1×1 Chapecoense (Série B) Criciúma 1×2 Santa Cruz /​ Londrina 0×3 Internacional /​ ABC 0×0 Paraná /​ Boa Esporte 0×1 Vila Nova-GO 2ºT: Goiás 0×1 Figueirense 21h: Paysandu × Oeste
2017-05-13,
2017-05-12 
(Liga Europa) 16h05: Lyon × Ajax /​ Manchester United × Celta (Copa Sul-Americana) 19h15: Caracas × Cerro Porteño 21h45: Danubio × Sport /​ São Paulo × Defensa y Justicia
2017-05-11  (UCL) 15h45: Atlético de Madrid × Real Madrid (Copa Sul-Americana) 19h15: Nacional-PAR × Cruzeiro 21h45: U.​ de Chile × SCCP /​ Liverpool × Fluminense (Copa BR) 19h30: CRF × Atlético-GO 21h45: Santa Cruz × CAP /​ Paysandu × SFC (Recopa) 21h45: Atlético Nacional × Chapecoense
2017-05-10  (UCL) Juventus 2×1 Monaco (Copa Sul-Americana) 1ºT: Sport Huancayo 0×0 Nacional Potosí 21h45: Gimnasia La Plata × Ponte Preta /​ Sportivo Luqueño × Deportivo Cali
2017-05-09,
2017-05-08 
(Campeões Estaduais 2017) BA: Vitória RJ: Flamengo SC: Chapecoense RS: Novo Hamburgo GO: Goiás MG: Atlético-MG PA: Paysandu PR: Coritiba SP: Corinthians AL: CRB MT: Cuiabá PB: Botafogo SE: Confiança ES: Atlético DF: Brasiliense
2017-05-07,
2017-05-06 
(Liga Europa) Celta 0×1 Manchester United (Libertadores) The Strongest 5×1 Sporting Cristal /​ Godoy Cruz 1×1 Libertad /​ Zamora 1×3 Guaraní-PAR /​ Santos 3×2 Santa Fe
2017-05-05  (Liga Europa) Celta 0×1 Manchester United (Libertadores) 2ºT: The Strongest 5×1 Sporting Cristal 1ºT: Godoy Cruz 0×0 Libertad 21h45: Zamora × Guaraní-PAR /​ Santos × Santa Fe
2017-05-04  (UCL) Monaco 0×2 Juventus (Libertadores) 2ºT: Deportes Iquique 2×1 Grêmio /​ Sport Boys-BOL 1×5 Atlético-MG 1ºT: Atlético-PR 0×1 San Lorenzo 21h45: Jorge Wilstermann × Palmeiras (Outros Campeonatos) 21h45: Bahia × Vitória /​ Cruzeiro × Chapecoense /​ Santa Cruz × Sport
2017-05-03  (UCL) Real Madrid 3×0 Atlético de Madrid (Libertadores) 19h30: Atlético Tucumán × Peñarol 21h: Atlético Nacional × Estudiantes 21h45: Botafogo × Barcelona de Guayaquil
2017-05-02,
2017-05-01 
(Estaduais) Fluminense 0×1 Flamengo /​ Avaí 0×1 Chapecoense /​ Inter 2×2 Novo Hamburgo /​ Vila Nova 0×3 Goiás /​ Cruzeiro 0×0 Atlético-MG /​ Remo 1×1 Paysandu /​ Atlético-PR 0×3 Coritiba /​ Ponte Preta 0×3 Corinthians (Copa Nordeste) Bahia 2×0 Vitória
2017-04-30  (Copa Nordeste) 18h30: Sport × Santa Cruz (Europeu) 11h15: Real Madrid × Valencia 13h30: Wolfsburg × Bayern de Munique /​ Las Palmas × Atlético de Madrid 15h45: Espanyol × Barcelona
2017-04-29,
2017-04-28 
(Europeu) Manchester City 0×0 Manchester United (Copa Nordeste) 20h30: Vitória × Bahia (Libertadores) 1ºT: Zulia 0×0 Lanús /​ Nacional-URU 0×0 Chapecoense 21h: Emelec × River Plate 21h45: Grêmio × Guaraní-PR /​ Sport Boys-BOL × Godoy Cruz GREVE É O TEU CU!
2017-04-26  (Europeus) 15h45: Chelsea × Southampton 16h30: Atlético de Madrid × Villarreal (Libertadores) 17h15: Deportes Iquique × Zamora 19h30: Atlético Tucumá × Jorge Wilstermann 21h: San Lorenzo × Universidad Católica
2017-04-25,
2017-04-24 
(Europeus) 2ºT: Real Madrid 2x3 Barcelona (Estaduais) 2ºT: Vitória 5×0 Vitória Conquista /​ CRF 2×0 Botafogo /​ Inter Lages 0×0 Avaí /​ Caxias 1×0 Inter /​ Atlético-MG 3×0 URT /​ Londrina (3) 2×1 (5) CAP /​ SCCP 1×1 SPFC /​ Náutico 1×1 Sport 18h: Zero × América-MG 19h: Novo Hamburgo × Grêmio
2017-04-23  (Estaduais) Bahia 1×0 Flu de Feira /​ Palmeiras 1×0 Ponte Preta /​ Fluminense 3×0 Vasco /​ Salgueiro 2×0 Santa Cruz (FA Cup) Chelsea 4×2 Tottenham (Europeus) Bayern 2×2 Mainz /​ PSG 2×0 Montpellier /​ Fiorentina 5×4 Inter /​ Espanyol 0×1 Atl.​ Madrid /​ Sponting 1×1 Benfica
2017-04-22,
2017-04-21 
(Liga Europa) 16h05: Manchester United × Anderlecht /​ Schalke 04 × Ajax /​ Besiktas × Lyon (Primeira Liga) 19h30: Figueirense × Avaí (Libertadores) 19h30: Guaraní-PAR × Grêmio /​ Godoy Cruz × Sport Boys-BOL 21h: Independiente Medellín × Melgar 21h45: Barcelona de Guayaquil × Botafogo
2017-04-20  (UCL) Monaco 3×1 Borussia /​ Barcelona 0×0 Juventus (Copa BR) 2ºT: Cruzeiro 1×2 SPFC 21h45: Joinville × Sport /​ Fluminense × Goiás /​ Corinthians × Inter (Libertadores) 2ºT: Estudiantes 1×0 Atlético Nacional 1ºT: Zamora 0×1 Deportes Iquique 21h45: Santa Fe × Santos /​ Libertad × Atlético-MG
2017-04-19  (Libertadores) 21h: Lanus × Zulia-VEN 21h45: Chapecoense × Nacional-URU /​ Sporting Cristal × The Strongest (Liga dos Campeões) Real Madrid 4×2 Bayern /​ Leicester 1×1 Atl.​ Madrid (Francês) Metz 2×3 PSG
2017-04-18,
2017-04-17 
(Estaduais) URT 1×1 Atlético-MG /​ Ponte Preta 3×0 Palmeiras /​ Botafogo 0×2 Vasco /​ Grêmio 1×1 Novo Hamburgo /​ Atlético-GO 1×2 Goiás /​ América-MG 1×1 Cruzeiro /​ CAP 2×1 Londrina /​ Sport 3×2 Náutico /​ Cianorte 1×0 Coritiba /​ V.​ da Conquista 1×1 Vitória /​ São Paulo 0×2 Corinthians
2017-04-16  (Estaduais) Avaí 0×1 Alm.​ Barroso /​ Chapecoense 2×0 JEC /​ Santa Cruz 1×0 Salgueiro /​ Inter 1×0 Caxias (Europeus) Inter 2×2 Milan /​ Gijon 2×3 Real Madrid /​ Southampton 0×3 Man.​ City /​ B.​ Leverkusen 0×0 Bayern /​ Barcelona 3×2 Real Sociedad
2017-04-15,
2017-04-14 
(UCL) Borussia Dortmund 2×3 Monaco /​ Atlético de Madrid 1×0 Leicester /​ Bayern de Munique 1×2 Real Madrid (Libertadores) Guaraní-PAR 3×1 Zamora /​ Universidad Católica 1×1 San Lorenzo 2ºT: Palmeiras 2×2 Peñarol /​ Flamengo 2×1 CAP (CopaBR) 2ºT: Inter 1×1 Corinthians /​ Sport 2×1 Joinville
2017-04-13  (UCL) Borussia Dortmund 2×3 Monaco /​ Atlético de Madrid 1×0 Leicester /​ Bayern de Munique 1×2 Real Madrid (Libertadores) 2ºT: Guaraní-PAR 1×1 Zamora 21h: Universidad Católica × San Lorenzo 21h45: Palmeiras × Peñarol /​ Flamengo × CAP (CopaBR) 21h45: Inter × Corinthians /​ Sport × Joinville
2017-04-12  (UCL) Juventus 3×0 Barcelona Adiado: Borussia Dortmund × Monaco (Libertadores) Int: Libertad 1×1 Godoy Cruz /​ Jorge Wilstermann 0×0 Atlético Tucumán 21h: Estudiantes × Barcelona de Guayaquil 21h45: Grêmio × Deportes Iquique
2017-04-11  (Estaduais) 20h: Santos × Ponte Preta
2017-04-10  (Estaduais) 2ºT: N.​ Iguaçu 3×0 Boa Vista /​ Cruzeiro 2x0 Democrata 1ºT: Corinthians 1×0 Botafogo-SP /​ Botafogo 3x0 Flumiense /​ Cruzeiro-RS 0×2 Inter /​ Caldense 0x1 Atl.​ MG /​ Amércia-MG 1x1 Villa Nova /​ Metropolitano 1x1 Chape /​ Central 0x0 Sport /​ Fortaleza 1x0 Fevorriário /​ Bahia 0x1 Vitória 18H00: Paraná x Atl.​ PR
2017-04-09  (Europeu) Man.​ City 3×1 Hull City /​ Stoke City 1×2 Liverpool /​ Real Madrid 1×1 Atlético de Madrid /​ Bay.​ de Munique 4×1 Borussia /​ Málaga 2×0 Barcelona /​ Juventus 2×0 Chievo (Estaduais) Grêmio 5×0 Veranópolis /​ SPFC 5×0 Linense 1ºT: Flamengo 0×0 Vasco
2017-04-08  (Paulistão) 21h: Palmeiras × Novorizontino (Europeus) Ein.​ Frankfurt 2×2 Werder Bremen /​ Villarreal 3×1 Ath.​ Bilbao /​ Lille 1×2 Nice /​ Feirense 0×1 Braga
2017-04-07  (Sul-Americana) 1ºT: Sport 1×0 Danubio /​ Estudiantes de Caracas 0×0 Sol de América 21h45: Oriente Petrolero × Deportivo Cuenca
2017-04-06  (Europeus) Barcelona 3×0 Sevilla /​ Arsenal 3×0 West Ham /​ Napoli 3×2 Juventus /​ Chelsea 2×1 Man.​ City /​ Leganés 2×4 Real Madrid (Sul-Americana) Defensa 0×0 SPFC 21h45: Corinthins × U.​ Chile /​ Fluminense × Liverpool-URU (Primeira Liga) 2ºT: Grêmio 1×0 América-MG
2017-04-05  (Recopa) Chapecoense 2×1 Atl.​ Nacional (Sul-Americana) 21h45: Cruzeiro × Nacional-PAR /​ Independiente × Alianza Lima (Copa da Itália) Roma 3×2 Lazio (Europeus) Hoffenheim 1×0 Bayern /​ Man.​ United 1×1 Everton /​ Atl.​ Madrid 1×0 Real Sociedad
2017-04-04  (Estaduais) Fluminense 1×1 Flamengo /​ Linense 0×2 São Paulo /​ Veranópolis 0×2 Grêmio /​ CAP 1×0 Paraná /​ Botafogo 3×2 Resende /​ Cascavel 0×5 Coxa /​ Nova Iguaçu 0×2 Vasco /​ Novorizontino 1×3 Palmeiras (Copa NE) Sport 3(4)×(2)1 Campinense /​ Bahia 3×0 Sergipe (Inglês) Arsenal 2×2 Man.​ City
2017-04-03  (Estaduais) Fluminense 1×1 Flamengo /​ Linense 0×2 São Paulo /​ Veranópolis 0×2 Grêmio /​ CAP 1×0 Paraná /​ Botafogo 3×2 Resende /​ Cascavel 0×5 Coxa /​ Nova Iguaçu 0×2 Vasco 19h: Novorizontino × Palmeiras (Copa NE) Sport 3(4)×(2)1 Campinense 18h30: Bahia × Sergipe (Inglês) Arsenal 2×2 Man.​ City
2017-04-02  (Estaduais) 2ºT: Ponte Preta 1×0 Santos /​ Cruzeiro 2×1 Atlético-MG /​ Figueirense 0×2 Chapecoense /​ Anápolis 0×1 Atlético-GO 18h30: Botafogo-SP × Corinthians (Copa NE) 16h: Vitória × River-PI 18h15: Santa Cruz × Itabaiana-SE (Aviso): Paranaense temporariamente "suspenso" pelo STJD
2017-04-01  (Estaduais) Portuguesa-RJ 1×4 Botafogo /​ Avaí 1×0 Joinville /​ Vasco 1×0 Boa Vista (Copa Nordeste) Campinense 3×1 Sport
2017-03-31  (Estaduais) 1ºT: Portuguesa-RJ 1×1 Botafogo 20h30: Avaí × Joinville 21h30: Vasco × Boa Vista (Copa Nordeste) 21h15: Campinense × Sport
2017-03-30  (Estaduais) Madureira 2×2 Fluminense 21h45: Chapecoense × Brusque /​ Inter × Cruzeiro-RS /​ São Paulo-RS × Grêmio /​ Paraná × Atlético-PR /​ Ponte Preta × Palmeiras /​ São Bernardo × SPFC /​ Corinthians × Linense /​ Santos × Novorizontino
2017-03-29  (Amistoso) Holanda 1×2 Itália /​ França 0×2 Espanha (Eliminatórias) Bolívia 2×0 Argentina /​ Equador 0×2 Colômbia 2ºT: Chile 3×1 Venezuela 21h45: Brasil × Paraguai 23h15: Peru × Uruguai
2017-03-28,
2017-03-27 
(Eliminatórias) Azerbaijão 1×4 Alemanha /​ Inglaterra 2×0 Lituânia /​ Romênia 0×0 Dinamarca (Estaduais) Flamengo/​BA 0×0 Bahia /​ Bangu 0×2 Botafogo /​ Chapecoense 2×0 Avaí /​ São José 1×2 Inter /​ CAM 2×0 URT /​ SPFC 1×1 Corinthians /​ Sport 1×1 Santa Cruz /​ Flamengo 2×2 Vasco /​ Fluminense 3×0 Macae
2017-03-26  (Estaduais) 16h: Figueirense × Almirante Barrosol /​ Ceará × Uniclinic /​ CAP × Cianorte /​ Palmeiras × Audax 19h: Grêmio × Juventude (Eliminatórias) 16h45: Bulgária × Holanda /​ Luxemburgo × França /​ Portugal × Hungria /​ Bélgica × Grécia
2017-03-25  (Estaduais) Corinthians 1×1 RB Brasil /​ Coritiba 2×0 PSTC Int: Botafogo 2×0 Fluminense (Eliminatórias) Colômbia 1×0 Bolívia /​ Paraguai 2×1 Equador /​ Uruguai 1×4 Brasil /​ Argentina 1×0 Chile /​ Venezuela 2×2 Peru
2017-03-24  (Estaduais) Corinthians 1×1 RB Brasil 19h30: Coritiba × PSTC 21h45: Botafogo × Fluminense (Eliminatórias) Colômbia 1×0 Bolívia 1ºT: Paraguai 1×0 Equador /​ Uruguai 1×1 Brasil 20h30: Argentina × Chile /​ Venezuela × Peru
2017-03-23  (Estaduais) 2ºT: São Bento 0×2 Santos /​ Vasco 1×0 Madureira /​ Ypiranga 1×0 Inter /​ Avaí 1×2 Tubarão 2ºT: JMalucelli 1×1 CAP 1ºT: Palmeiras 0×0 Mirassol 21h45: Fogo-SP × SPFC /​ Flamengo × Bangu /​ N.​ Hamburgo × Grêmio (Nordestão) 21h45: Bahia × Fortaleza /​ Sampaio × Sport /​ Sergipe × Vitória
2017-03-22  (Primeira Liga) Joinville 0×0 Cruzeiro (Paulista) 1ºT: Ituano 0×0 Linense
2017-03-21,
2017-03-20 
(Estaduais) Fluminense 1×3 Nova Iguaçu /​ Metropolitano 1×4 Avaí /​ Grêmio 1×1 Veranópolis /​ Cruzeiro 1×1 Tombense /​ Ferroviária 1×0 Corinthians /​ Belo Jardim 0×1 Sport /​ Toledo 2×4 Coxa /​ Vasco 0×0 Botafogo /​ Santos 1×2 Palmeiras /​ Chapecoense 7×0 Tubarão (Espanhol) Barcelona 4×2 Valencia
2017-03-19  (Italiano) Milan 1×0 Genoa (Estaduais) São Paulo 1×1 Ituano /​ Mirassol 2x3 Santo André /​ Tricordiano 1x2 Atletico-MG /​ Atlético-PR 4x0 Cascavel /​ Resende 0x1 Flamengo /​ Internacional 1x0 São Paulo-RS
2017-03-18  (Liga Europa) Roma 2×1 Lyon /​ Manchester United 1×0 Rostov (Copa BR) Corinthians 1×1 Luverdense /​ Vitória 1×0 Vasco (Libertadores) Chapecoense 1×3 Lanús /​ Peñarol 2×1 Atlético Tucumán 2ºT: Santa Fe 1×0 Sporting Cristal /​ Santos 1×0 The Strongest
2017-03-17  (Liga Europa) Roma 2×1 Lyon /​ Manchester United 1×0 Rostov (Copa BR) 2ºT Corinthians 1×0 Luverdense /​ Vicetória 1×0 Vice-da-Grama (Libertadores) 2ºT Chapecoense 1×1 Lanús 21h: Peñarol × Atlético Tucumán 21h45: Santa Fe × Sporting Cristal /​ Santos × The Strongest
2017-03-16  (UEFA CL) Monaco 3×1 Manc.​ City /​ Atl.​ Madrid 0×0 Bayer Lev.​ (Copa do BR) 2ºT: ABC-RN 1×1 SPFC /​ Flu 3×2 Criciúma (Libertadores) 2ºT: San Lorenzo 0x1 Atl.​-PR /​ Nac.​-URU 0x1 Zulia-VEN 1ºT: Ind.​ Medelin-COL 0×0 River Plate-ARG 21:45: Palm.​ x Jorge Wil.​-BOL /​ Univ.​ Cat.​ × Flamengo
2017-03-15  (UCL) Juventus 1×0 Porto /​ Leicester 2×0 Sevilla (Libertadores) 2ºT: Melgar 0×0 Emelec 21h: Botafogo × Estudiantes 21h45: Barcelona de Guayaquil × Atlético Nacional
2017-03-14  (Português) Benfica 4×0 Belenenses (Paulista) 2ºT: Mirassol 1x1 Ituano (Mineiro) 2ºT: Atletico-MG 2x0 Tupi /​ Democrata 0×0 Tricordiano (Sulamericano sub-17) Colombia 0×0 Venezuela 2ºT: Chile 0×2 Paraguai 22:15: Brasil × Equador
2017-03-13  (Estaduais) 2ºT: Juventude 0×0 Inter /​ América-MG 0×1 Cruzeiro /​ Ponte Preta 1×1 Corinthians /​ Macaé 2×2 Vasco /​ CAP 0×0 Londrina 18h30: Avaí × Criciúma /​ São Bernardo × Santos 19h: Boavista × Fluminense (Copa NE) 2ºT: Moto Club 0×4 Bahia /​ Náutico 1×0 Santa Cruz 19h: Vitória × Botafogo-PB
2017-03-12  (Estaduais) Palmeiras 3×0 São Paulo /​ Atlético-GO 1×2 Goiás /​ Coritiba 0×0 J.​ Malucelli /​ Inter-SC 0×0 Chapecoense /​ Flamengo 5×1 Portuguesa-RJ (Copa NE) Fortaleza 1×1 Altos /​ River-PI 1×0 Sampaio-MA /​ CSA/​AL 1x0 CRB/​AL 1ºT: Sport 1×0 Juazeirense Aviso: Queremos Qualidade,​ não Quantidade
2017-03-11  (Europeu) 16h30: Bayer Leverkusen × Werder Bremen 16h45: Espanyol × Las Palmas /​ Olympique de Marselha × Angers /​ Juventus × Milan 17h30: Arouca × Porto
2017-03-08  (UCL) Napoli 1x3 Real Madrid /​ Arsenal 1x5 Bayern de Munique (Libertadores) Deportes Iquique 0x1 Guaraní-PAR 2ºT: Jorge Wilstermann 6x2 Peñarol 1ºT: Atlético-PR 1x0 Universidad Católica 21h45: Zulia x Chapecoense
2017-03-06  (Estaduais) Vitória 2x0 Atlântico /​ Vitória da Conquista 0x1 Bahia /​ Fluminense (4)3x3(2) Flamengo /​ Uniclinic 0x0 Ceará /​ América TO 0x1 Cruzeiro /​ São Paulo 4x1 Santo André /​ Náutico 2x1 Sport /​ Avaí 1x1 Inter de Lages
2017-03-05,
2017-03-04 
Primeira Liga: Paraná 0x0 Figueirense |​ Grêmio 0x0 Ceará |​ Copa do Brasil: Ponte Preta 1x1 Cuiabá (0x0) |​ C.​ Nordeste: Itabaiana 2x1 CSA |​ Bahia 0x0 Altos |​ Estaduais: Galícia 0x1 Vitória |​ Cruzeiro 2x0 Caldense |​ Santa Cruz 0x2 Salgueiro |​ Sul-Americano Sub-17: Brasil 1x1 Paraguai |​ Espanhol: La Coruña 1x1 Atl.​ Madrid
2017-03-03  (Copa BR) Avaí (2)1×1(3) Luverdense /​ Sinop 1×3 Fluminense /​ PSTC 2×4 São Paulo 1ºT: Brusque 0×0 Corinthians /​ Vila Nova 0×1 Vasco (Primeira Liga) Chapecoense 2×2 Atlético-MG (Estaduais) Atlético-PR 2×0 Coritiba /​ Sport 1×1 Náutico
2017-03-02  (Copa BR) 2ºT: Avaí 1×1 Luverdense /​ Sinop 1×2 Fluminense /​ PSTC 2×4 São Paulo 21h45: Brusque × Corinthians /​ Vila Nova × Vasco (Primeira Liga) 2ºT: Chapecoense 2×2 Atlético-MG (Estaduais) 2ºT: Atlético-PR 1×0 Coritiba 21h45: Sport × Náutico
2017-03-01  (Sulamericana) 2ºT: Boston River 3×1 Com.​Unidos 21:45 Dep.​Calli × Sport
2017-02-28,
2017-02-27 
(Europeu) Tottenham 4×0 Stoke City /​ Sassuolo 0×1 Milan /​ Atlético de Madrid 1×2 Barcelona /​ M.​ United 3×2 Southampton /​ Villarreal 2×3 Real Madrid /​ Inter 1×3 Roma /​ Oly.​ de Marselha 1×5 PSG
2017-02-26  (Estaduais) Fluminense 0×0 Madureira /​ Almirante 0×3 Avaí /​ Cruzeiro-RS 0×2 Grêmio /​ Democrata 2×3 Atlético-MG /​ Palmeiras 4×1 Ferroviária /​ Flamengo 1×0 Vasco /​ Santos 2×0 Botafogo-Sp 2ºT: Inter 1×0 Brasil Pel /​ Novorizontino 1×2 SPFC /​ Mirassol 2×3 Corinthians 1ºT: CAP 0×0 Toledo
2017-02-25,
2017-02-24 
(Pré-Libertadores) D.​ Capiata 0×1 CAP /​ Olímpia 1(1)×(3)0 Botafogo (Copa BR) Vitória 3×2 Bragantino /​ Cruzeiro 6×0 São Francisco-PA /​ Inter 4×1 Oeste /​ Sport 3×0 7 de Setembro (Estaduais) Avaí 0×0 Figueirense /​ Corinthians 1×0 Palmeiras (Primeira Liga) Ceará 0×0 CRF
2017-02-23  (Pré-Libertadores) 21h45: D.​ Capiata × CAP /​ Olímpia × Botafogo (Copa BR) 2ºT: Vitória 2×1 Bragantino 21h45: Cruzeiro × São Francisco-PA /​ Inter × Oeste /​ Sport × 7 de Setembro (Estaduais) 21h45: Avaí × Figueirense /​ Corinthians × Palmeiras (Primeira Liga) 2ºT: Ceará 0×0 CRF
2017-02-22  (Liga dos Campeões) Man.​ City 5×3 Mônaco /​ B.​ Leverkusen 2×4 Atl.​ Madrid (Paulistão) 1ºT: São Paulo 1×1 São Bento 21h30: Ituano × Santos (Primeira Liga) Londrina 2×1 Paraná
2017-02-21  (Estaduais) Goiás 1×2 Aparecidense 2ºT: Democrata-GV 1×0 Villa Nova-MG /​ Novo Hamburgo 2×0 Juventude 1ºT: Belo Jardim 0×0 Náutico (FA Cup) Sutton 0×2 Arsenal (Niver) Dinho
2017-02-20  (Estaduais) Avaí 2×1 Brusque /​ Bahia 2×1 Juazeirense /​ Linense 0×4 SEP /​ Flamengo 5×0 Madureira /​ Chapecoense 1×1 Figueira /​ Passo Fundo 2×2 Inter /​ Atlético-MG 4×1 América-MG /​ Vila Nova 0×1 Atlético-GO /​ Bahia de F.​ 0×1 Vitória /​ Boavista 2×3 Botafogo 1ºT: Grêmio 0×0 São José
2017-02-19  (Estaduais) Vasco 1×0 Portuguesa-RJ /​ URT 1×1 Cruzeiro /​ Fluminense 3×0 Volta Redonda /​ Audax 0×1 Corinthians /​ Santa Cruz 1×1 Sport /​ Sao Paulo 2×2 Mirassol /​ Ponte Preta 0×0 Red Bull (FA Cup) Huddersfield 0×0 Man.​ City /​ Millwall 1×0 Leicester /​ Wolves 0×2 Chelsea
2017-02-18  (Europeus) Augsburg 1×3 Bayer Leverkusen /​ Juventus 4×1 Palermo /​ Bastia 1×1 Monaco /​ Granada 4×1 Betis /​ Porto 4×0 Tondela
2017-02-17  (Primeira Liga) 1ºT: Flamengo 1×0 América-MG (Copa BR) Santo André 0×1 Criciúma 1ºT: Sergipe 0×0 Bahia 22h30: Fast-AM × Vila Nova (Paulista) Palmeiras 2×0 São Bernardo (Pré-Libertadores) 2ºT: Junior 0×0 Atl.​ Tucumán 22h: U.​ Española × The Strongest
2017-02-16  (Libertadores) 1ºT: CAP 1×0 Dep.​ Capiata /​ Botafogo 0×0 Olímpia (Copa BR) 1ºT: Globo-RN 0×2 Fluminense /​ Princesa-AM 0×0 Inter /​ V.​ Redonda 0×1 Cruzeiro (Paulistão) SCCP 1×0 Novorizontino 1ºT: Santos × SPFC (UCL) Bayern 5×1 Arsenal /​ Real Madrid 3×1 Napoli
2017-02-15  (Liga dos Campeões) PSG 4×0 Barcelona /​ Benfica 1×0 Borussia Dortmund (Primeira Liga) 1ºT: Brasil de Pelotas 0×0 Criciúma (Estaduais) Mirassol 3×1 Linense 1ºT: ASA 0×0 CRB /​ Ferroviária 0×1 Audax
2017-02-14,
2017-02-13 
(Estaduais) Red Bull 2×3 Santos /​ JEC 0×0 Avaí /​ SPFC 5×2 Ponte Preta /​ Atlético-MG 3×0 Uberlândia /​ Prudentópolis 2×1 CAP /​ FLU 4×0 Bangu /​ Grêmio 1×0 Passo Fundo /​ Botafogo 1×2 Flamengo /​ Ituano 1×0 Palmeiras /​ Volta Redonda 1×0 Vasco (Copa NE) Campinense 2×0 Náutico /​ Altos 0×0 Bahia
2017-02-11  (Pré-Libertadores) Olímpia 3×1 Ind.​ Del Valle /​ Universitário 0×3 Dep.​ Capiatá (Copa BR) Santos-AP 0×2 Vasco /​ Moto Club 0×1 São Paulo (Primeira Liga) Atlético-MG 2×0 JEC /​ Cruzeiro 2×0 Chapecoense (Estaduais) Ceará 2×0 Horizonte /​ Central 2×4 Santa Cruz
2017-02-10  (Pré-Libertadores) 1ºT: Olímpia 1×0 Ind.​ Del Valle 22h15: Universitário × Dep.​ Capiatá (Copa BR) 2ºT: Santos-AP 0×1 Vasco 1ºT: Moto Club 0×1 São Paulo (Primeira Liga) Atlético-MG 2×0 JEC 1ºT: Cruzeiro 0×0 Chapecoense (Estaduais) 2ºT: Ceará 2×0 Horizonte 1ºT: Central 0×1 St.​ Cruz
2017-02-09  (Pré-Libertadores) 1ºT: Colo Colo 1×0 Botafogo /​ Millonários 0×0 CAP (Copa BR) Vit.​ da Conquista 1×1 Coritiba 1ºT: Caldense 0×0 SCCP 22h30: CSA × Sport (Primeira Liga) Flamengo 2×0 Grêmio /​ Inter 1×0 FLU (Estaduais) 2ºT: Avaí 3×0 Chapecoense 1ºT: Salgueiro 0×0 Náutico
2017-02-08  (Pré-Libertadores) 22h: Junior × Carabobo 22h15: El Nacional × Atl.​ Tucumán /​ U.​ Española × Cerro (Europeus) Caen 0×4 Bordeaux /​ Montpellier 1×2 Monaco 2ºT: Roma 4×0 Fiorentina 2ºT: PSG 0×0 Lille (Europeus/​Copas) 2ºT: Bayern 1×0 Wolfsburg 2ºT: Barcelona 1×0 Atl.​ Madrid
2017-02-07,
2017-02-06 
(Estaduais) Audax 4×2 São Paulo /​ Caxias 2×1 Grêmio /​ SEP 1×0 Botafogo-SP /​ Goiás 1×0 Atlético-GO /​ Vasco 2×1 Resende /​ Cruzeiro 2×1 Tricordiano /​ Tubarão 0×2 Avaí /​ Portuguesa-RJ 0×3 Fluminense /​ Coritiba 1×0 Paraná (Copa NE) Juazeirense 0×1 Sport /​ Fogao-PB 4×2 Vitória
2017-02-06  (Estaduais) Audax 4×2 São Paulo /​ Caxias 2×1 Grêmio /​ SEP 1×0 Botafogo-SP /​ Goías 1×0 Atlético-GO /​ Vasco 2×1 Resende /​ Cruzeiro 2×1 Tricordiano 19h30: Tubarão × Avaí /​ Portuguesa-RJ × Fluminense 20h: Coritiba × Paraná (Copa NE) Juazeirense 0×1 Sport /​ Botafogo-PB 4×2 Vitória
2017-02-05  (Estaduais) Nova Iguaçu 0×4 Flamengo /​ Inter 1×2 Novo Hamburgo /​ CAP 2×2 PSTC /​ São Bento 0×1 Corinthians /​ Tombense 0×3 Atlético-MG /​ Chapecoense 1×1 Almirante Barroso /​ Botafogo 2×1 Macaé (Copa NE) Santa Cruz 1×0 Náutico /​ Bahia 2×0 Moto Club
2017-02-05  (Estaduais) Nova Iguaçu 0×4 Flamengo /​ Inter 1×2 Novo Hamburgo /​ CAP 2×2 PSTC /​ São Bento 0×1 Corinthians /​ Tombense 0×3 Atlético-MG /​ Chapecoense 1×1 Almirante Barroso /​ Botafogo 1×0 Macaé (Copa NE) Santa Cruz 1×0 Náutico 2ºT: Bahia 2×0 Moto Club
2017-02-04  (Estaduais) 16h30: Nova Iguaçu × Flamengo 17h: Inter × Novo Hamburgo /​ CAP × PSTC /​ São Bento × Corinthians /​ Tombense × Atlético-MG 19h30: Chapecoense × Almirante Barroso /​ Botafogo × Macaé (Copa NE) 17h: Santa Cruz × Náutico 20h30: Bahia × Moto Club
2017-02-04  (Paulistão) 21h: Santos × Linense (Europeus) 17h30: Hamburgo × Bayer Leverkusen 17h45: Metz × Ol.​ Marseille 18h30: Paços Ferreira × Vit.​ de Guimarães (Amistoso) 22h: Estados Unidos × Jamaica
2017-02-03  (Libertadores) M.​ Wanderers 0×2 The Strongest /​ Ind.​ del Valle 1×0 Olímpia (Estaduais) Bangu 1×3 Vasco /​ Paraná 2×0 Cianorte /​ Avaí 2×1 Metropolitano /​ Grêmio 2×0 Ypiranga /​ Vitória 2×0 Vit.​ da Conquista /​ Salgueiro 0×0 Sport
2017-02-03  (Libertadores) M.​ Wanderers 0×2 The Strongest 1ºT: Ind.​ del Valle 0×0 Olímpia (Estaduais) Bangu 1×3 Vasco /​ Paraná 2×0 Cianorte 2ºT: Avaí 1×0 Metropolitano /​ Grêmio 1×0 Ypiranga Int: Vitória 1×0 Vit.​ da Conquista /​ Salgueiro 0×0 Sport
2017-02-02  (Pré-Libertadores) CAP 1×0 Millonários-COL /​ Botafogo 2×1 Colo Colo (Primeira Liga) Cruzeiro 1×0 Atlético-MG /​ Inter 2×1 Brasil-Pel (Estaduais) Fluminense 1×0 Resende /​ Flamengo 3×0 Macaé /​ Cascavel 0×0 Coritiba /​ Central 0×1 Náutico /​ JEC 0×0 Figueirense
2017-02-02  (Pré-Libertadores) 1ºT: CAP 0×0 Millonários-COL /​ Botafogo 0×0 Colo Colo (Primeira Liga) Cruzeiro 1×0 Atlético-MG /​ Inter 2×1 Brasil-Pel (Estaduais) Fluminense 1×0 Resende /​ Flamengo 3×0 Macaé /​ Cascavel 0×0 Coxa 1ºT: JEC 0×0 Figueirense /​ Central 0×0 Náutico
2017-02-01  (Libertadores) 21h45: Atlético-PR × Millonários-COL /​ Botafogo × Colo Colo (Primeira Liga) 19h30: Cruzeiro × Atlético-MG /​ Inter × Brasil-PEL (Estaduais) 19h30: Flamengo × Macaé /​ Fluminense × Resende 20h: Cascavel × Coritiba 21h45: JEC × Figueirense /​ Jacuipense × Bahia
2017-02-01  (Libertadores) 21h: Cerro-URU × Union Espanola 23h: Atl.​ Tucumán × El Nacional-EQU (Primeira Liga) 2ºT: Avaí 0×0 Londrina (Inglês) Arsenal 1×2 Watford /​ Sunderland 0×0 Tottenham /​ Liverpool 1×1 Chelsea (Europeus/​Copas) Inter 1×2 Lazio /​ Marseille 2×1 Lyon
2017-01-31,
2017-01-30 
(Estaduais) Náutico 1×1 Santa Cruz /​ Fluminense 3×0 Vasco /​ Rio Branco 1×1 CAP /​ Villa Nova 1×2 Cruzeiro /​ Veranópolis 1×1 Inter /​ Chapecoense 2×1 Inter de Lajes /​ Juazeirense 1×2 Vitória /​ Cianorte 1×0 Coritiba /​ Aparecidense 2×2 Goiás /​ Bahia 2×0 Jacobina /​ Ceará 2×1 Guarany-S
2017-01-29  (Estaduais) Atlético-GO 0×1 Vila Nova /​ Botafogo 1×1 Nova Iguaçu /​ Criciúma 0×1 Avaí /​ Atlético-MG 1×0 América-TO /​ Sport 3×0 Central /​ Flamengo 4×1 Boavista /​ Figueirense 1×2 Brusque /​ Paysandu 3×0 Castanhal (FA Cup) Liverpool 1×2 Wolves /​ Chelsea 4×0 Brentford
2017-01-28  (Estaduais) 16h30: Atlético-GO × Vila Nova 17h: Botafogo × Nova Iguaçu /​ Criciúma × Avaí /​ Atlético-MG × América-TO /​ Sport × Central 19h30: Flamengo × Boavista /​ Figueirense × Brusque /​ Paysandu × Castanhal (FA Cup) 10h30: Liverpool × Wolves 13h: Chelsea × Brentford
2017-01-28  (FA Cup) Derby 2×2 Leicester (Europeus) Schalke 04 0×1 Frankfurt /​ Marseille 5×1 Montpellier /​ Osasuna 1×1 Málaga (Libertadores) 22h15: Ind.​ del Valle × Dep.​ Municipal 22h45: Dep.​ Tachira × Dep.​ Capiata
2017-01-27  (Primeira Liga) América-MG 0×0 Ceará 2ºT: Chapecoense 0×0 Joinville (Copa do Nordeste) Vitória 3×1 Sergipe /​ Itabaiana 0×0 CRB 1ºT: Fortaleza 0×0 Bahia /​ América-RN 1×0 Botafogo-PB (Europeus/​Copas) Hull 2×1 Man.​ United /​ Barcelona 5×2 Real Sociedad /​ Moreirense 3×1 Benfica
2017-01-26  (Amistoso) BRASIL 1×0 Colômbia (Primeira Liga) Paraná 2×0 Avaí /​ Figueirense 0×1 Londrina (Copa NE) Campinense 1×1 Santa Cruz /​ Sport 1×0 Sampaio Corrêa /​ CSA 3×0 ABC (Carioca) Madureira 2×0 Botafogo (Copa SP) Corinthians 2×1 Batatais
2017-01-26  (Amistoso) 2ºT: BRASIL 1×0 Colômbia (Primeira Liga) Paraná 2×0 Avaí /​ Figueirense 0×1 Londrina (Copa NE) Campinense 1×1 Santa Cruz /​ Sport 1×0 Sampaio Corrêa /​ CSA 3×0 ABC (Carioca) Madureira 2×0 Botafogo (Copa SP) Corinthians 2×1 Batatais
2017-01-25  (Amistoso) 21h45: BRASIL × Colômbia (Primeira Liga) 19h: Paraná × Avaí 19h15: Figueirense × Londrina (Copa NE) 19h45: Campinense × Santa Cruz /​ Sport × Sampaio Corrêa /​ CSA × ABC (Carioca) 16h30: Madureira × Botafogo (Copa SP) 16h: Corinthians × Batatais
2017-01-25  (Primeira Liga) Fluminense 3×2 Criciúma (Copa do Nordeste) Náutico 4×0 Uniclinic (Sul-Americano Sub-20) Paraguai 1×0 Chile 1ºT: Colômbia 0×0 Brasil (Europeus/​Copas) Napoli 1×0 Fiorentina /​ Bordeaux 1×4 PSG
2017-01-24  (Libertadores) Univ.​ Sucre 3×2 M.​ Wanderers /​ Dep.​ Capiatá 1×0 Dep.​ Táchira /​ Dep.​ Municipal 0×1 Ind.​ del Valle (Sul-Americano Sub-20) Peru 1×1 Venezuela /​ Argentina 5×1 Bolívia
2017-01-24  (Libertadores) 2ºT: Univ.​ Sucre 3×2 M.​ Wanderers /​ Dep.​ Capiatá 1×0 Dep.​ Táchira 2ºT: Dep.​ Municipal 0×1 Ind.​ del Valle (Sul-Americano Sub-20) Peru 1×1 Venezuela 2ºT: Argentina 3×0 Bolívia
2017-01-23  (Sul-Americano Sub20) Brasil 3×2 Paraguai (Cearense) Fortaleza 1×0 Ceará (Copa SP) Corinthians 3×0 Juventus-SP
2017-01-22  (Sul-Americano Sub20) 16h45: Brasil × Paraguai (Cearense) 18h15: Fortaleza × Ceará (Copa SP) 19h45: Corinthians × Juventus-SP
2017-01-22  (Amistoso) Chapecoense 2×2 Palmeiras /​ Vila Nova 2×1 Flamengo (Florida Cup) Vasco 1×0 River Plate 1ºT: Corinthians 0×0 São Paulo
2017-01-21  (Europeu) 17h30: Freiburg × Bayern de Munique 17h45: Las Palmas × Deportivo La Coruña /​ Bastia × Nice (Sul-Americano Sub20) 20h: Brasil × Chile 22h15: Equador × Colômbia (Niver) TempLariO
2017-01-20  (Copa SP) Flamengo 1×2 Corinthians (Copa do Rei) Real Sociedad 0×1 Barcelona (Florida Cup) 2ºT: São Paulo 0×0 River Plate (Sul-Americano Sub20) Uruguai 0×0 Venezuela
2017-01-20  (Copa SP) 2ºT: Flamengo 1×3 Corinthians (Copa do Rei) Real Sociedad 0×1 Barcelona (Florida Cup) 22h: São Paulo × River Plate (Sul-Americano Sub20) 20h: Uruguai × Venezuela 22h15: Argentina × Peru
2017-01-19  (Copa SP) 19h30: Flamengo × Corinthians (Copa do Rei) 18h15: Real Sociedad × Barcelona (Florida Cup) 22h: São Paulo × River Plate (Sul-Americano Sub20) 20h: Uruguai × Venezuela 22h15: Argentina × Peru
2017-01-19  (Copa SP) Botafogo (2)0×0(3) Batatais (Copa do Rei) Real Madrid 1×2 Celta de Vigo (Florida Cup) 2ºT: Vasco 1×2 Corinthians (Sul-Americano Sub20) Colômbia 1×1 Paraguai 2ºT: Equador 0×0 Brasil
2017-01-17  (Copa SP) Juventude 0×1 Bragantino /​ Corinthians 3×1 Internacional (Italiano) Torino 2×2 Milan
2017-01-17  (Copa SP) Juventude 0×1 Bragantino 1ºT: Corinthians 3×0 Internacional (Italiano) Torino 2×2 Milan
2017-01-16  (Copa SP) Avaí 0×1 Juventus /​ Cruzeiro 1×2 Flamengo (Europeus) Everton 4×0 Man.​ City /​ Udinese 0×1 Roma /​ Man.​ United 1×1 Liverpool /​ Sevilla 2×1 Real Madrid /​ Fiorentina 2×1 Juventus (Florida Cup) Vasco 2×1 Barcelona-EQU /​ Bahia 0×1 Estudiantes
2017-01-15  (Copa SP) Chapecoense 1×0 Ituano /​ Ponte Preta (2)1×1(4) Batatais 20h45: Mirassol × Botafogo (Europeus) Swansea 0×4 Arsenal /​ Barcelona 5×0 Las Palmas /​ Benfica 3×3 Boavista /​ Rennes 0×1 PSG /​ Atl.​ Madrid 1×0 Bétis /​ Leicester 0×3 Chelsea /​ Inter 3×1 Chievo
2017-01-14  (Copa SP) Avai 1×0 Santos /​ Inter 1×0 Ceará /​ Juventude (10)2×2(9) Água Santa /​ Fluminense 1×2 Juventus /​ Corinthians 2×1 Coritiba /​ Bragantino 0×3 Cruzeiro /​ São Caetano 0×3 Flamengo
2017-01-13  (Copa SP) Mirassol (4)1×1(2) Náutico /​ Sport 1×2 Batatais /​ Chapecoense 3×2 Capivariano /​ Botafogo (4)1×1(3) Novorizontino /​ Ponte Preta 3×0 Paraná /​ São Carlos 1×0 Vasco (Europeus/​Copas) Milan 2×1 Torino /​ Sevilla 3×3 Real Madrid
2017-01-12  (Copa SP) 16h: Mirassol × Náutico /​ Sport × Batatais /​ Chapecoense × Capivariano 18h45: Botafogo × Novorizontino 21h: Ponte Preta × Paraná /​ São Carlos × Vasco (Europeus/​Copas) 18h: Milan × Torino 18h15: Sevilla × Real Madrid
2017-01-12  (Copa SP) Santos 1×0 Flamengo-SP /​ Bahia 0×2 Cruzeiro /​ Figueirense 2×4 Fluminense /​ Corinthians 5×1 Manthiqueira /​ Inter 6×0 Taboão da Serra /​ Flamengo 6×0 Nacional-SP (Europeus/​Copas) Southampton 1×0 Liverpool /​ Juventus 3×2 Atalanta /​ Barcelona 3×1 Athl.​ Bilbao
2017-01-11  (Copa SP) Botafogo-SP (2)1×1(4) Vasco /​ Vitória 0×1 Red Bull /​ Ituano (4)1×1(3) CAP /​ Primavera 3×2 Santa Cruz /​ SPFC (2)0×0(4) Chapecoense /​ Palmeiras 0×1 Sport (Europeus/​Copas) Man.​ United 2×0 Hull /​ Napoli 3×1 Spezia /​ Atl.​ Madrid 2×3 Las Palmas /​ V.​ Guimarães 0×2 Benfica
2017-01-10  (Copa SP) Grêmio 0×1 Mirassol /​ Náutico 2×0 Votuporanguense /​ Ponte Preta 6×1 Penapolense /​ Paraná 6×1 Marilía /​ Botafogo 3×0 Atlético-MG (Melhor do Mundo) Cristiano Ronaldo |​ Messi |​ Griezmann
2017-01-09  (FA Cup) Liverpool 0×0 Plymouth /​ Chelsea 4×1 Peterborough (Europeus) Villarreal 1×1 Barcelona /​ Juventus 3×0 Bologna (Copa SP) Audax 1×1 SFC /​ Guarulhos 1×4 Avaí /​ Taubaté 2×3 SCCP /​ União Mogi 0×2 Cruzeiro /​ São Caetano 1×1 Flamengo 2ºT: Grêmio-SP 0×1 Fluminense
2017-01-07  (FA Cup) West Ham 0×5 Man.​ City (Copa SP) Mogi Mirim 0×5 Inter /​ Flamengo-SP 1×4 Avaí /​ Itabaiana 0×3 Coritiba /​ Interporto 2×1 Fluminense /​ São Bento 1×2 Flamengo /​ Bragantino 1×0 Cruzeiro /​ Rio Branco 1×1 Santos 2ºT: Operário-MS 0×4 Corinthians
2017-01-06  (Copa do Rei) Athl.​ Bilbao 2×1 Barcelona (Copa SP) U.​ Barbarense 2×6 São Paulo /​ Auto Esporte 0×4 Grêmio /​ Mirassol 1×3 Náutico /​ Rio Branco-ES 1×2 Vasco /​ Sergipe 1×4 Botafogo /​ Villa Nova-MG 2×3 Palmeiras /​ São Raimundo-RR 0×4 Atlético-MG
2017-01-05  (Inglês) Tottenham 2×0 Chelsea (Copa SP) Avaí 1×0 Desp.​ Paraense /​ Coritiba 1×0 Boa Vista-RJ /​ Bahia 3×1 Trindade /​ Cruzeiro 2×0 River-PI /​ Inter 2×0 Aimoré /​ Corinthians 6×0 Pinheiro-MA /​ Fluminense 2×0 Real Noroeste 2ºT: Flamengo 5×0 Central /​ Santos 1×0 Floresta-CE
2017-01-04  (Copa SP) Grêmio 3×1 Brasília /​ CAP 2×0 CRB /​ Náutico 1×2 Vila Nova /​ Sport 2×3 Batatais /​ Vitória 2×0 Atlético-GO /​ Vasco 0×1 Botafogo-PB 1ºT: Atlético-MG 2×2 Novoperário-MS /​ São Paulo 2×0 Gênus /​ Botafogo 0×0 Alecrim /​ América-MG 0×0 Ponte Preta
2017-01-03  (Copa SP) Palmeiras 3×2 Paranoá-DF (Inglês) Middlesbrough 0×0 Leicester /​ Everton 3×0 Southampton /​ Man.​ City 2×1 Burnley /​ West Brom 3×1 Hull City /​ Sunderland 2×2 Liverpool /​ West Ham 0×2 Man.​ United
2017-01-02  (Inglês) Burnley 4×1 Sunderland /​ Chelsea 4×2 Stoke City /​ Leicester 1×0 West Ham /​ Southampton 1×2 West Brom /​ Man.​ United 2×1 Middlesbrough /​ Swansea 0×3 Bournemouth /​ Liverpool 1×0 Man.​ City |​ FELIZ 2017 à todos,​ com muita Saúde,​ Sucesso e Felicidades
2016-12-31  (Inglês) 1ºT: Hull City 1×0 Everton - Um FELIZ 2017 à todos,​ com muita saúde,​ sucesso e felicidades!
2016-12-30  (Europeus/​Copas) Fenerbahce 6×0 Menemen Belediye /​ Porto 1×1 Feirense /​ Braga 1×2 Rio Ave /​ Benfica 1×0 Paços Ferreira
2016-12-29,
2016-12-28 
(Inglês) Liverpool 4×1 Stoke City
2016-12-27  (Inglês) Watford 1x1 Crystal Palace /​ Chelsea 3x0 Bournemouth /​ Arsenal 1x0 West Bromwich /​ Man.​ United 3x1 Sunderland /​ Leicester 0x2 Everton /​ Swansea 1x4 West Ham /​ Burnley 1x0 Middlesbrough /​ Hull 0x3 Man.​ City Amanhã/​15h15: Liverpool x Stoke City
2016-12-26  Um FELIZ NATAL a todos,​ repleto de muito amor,​ paz e confraternização! São os votos da Família #Futebol!
2016-12-24  (Supercopa) Juventus (3)1×1(4) Milan (Português) V.​ Setúbal 3×0 Tondela /​ Arouca 0×1 V.​ Guimarães - UM FELIZ NATAL,​ REPLETO DE MUITO AMOR! (L)
2016-12-23,
2016-12-22 
(Europeus) Benfica 2×0 Rio Ave /​ Bayern 3×0 Leipzig /​ Colônia 1×1 B.​ Leverkusen /​ Inter 3×0 Lazio /​ Bordeaux 0×0 Nice /​ PSG 5×0 Lorient /​ Lyon 2×0 Angers (Copa do Rei) Sevilla 9×1 Formentera /​ Valencia 2×1 Leganes /​ Barcelona 7×0 Hercules
2016-12-21  (Copa do Rei) Villarreal 1×1 Toledo /​ Atl.​ Madrid 4×1 Guijuelo /​ Málaga 3×4 Cordoba (Italiano) Atalanta 2×1 Empoli (Alemão) B.​ Dortmund 1×1 Augsburg /​ B.​ M'gladbach 1×2 Wolfsburg /​ Hamburgo 2×1 Schalke 04
2016-12-20  (Europeus) Fenerbahce 3×0 Genclerbirligi /​ Everton 0×1 Liverpool /​ Porto 2×1 Chaves
2016-12-19  (Mundial de Clubes) Real Madrid 4×2 Kashima Antlers (Europeus) Sassuolo 0×1 Inter /​ Darmstadt 0×1 Bayern de Munique /​ Man.​ City 2×1 Arsenal /​ Ajax 1×1 PSV /​ Tottenham 2×1 Burnley /​ Lazio 3×1 Fiorentina /​ Barcelona 4×1 Espanyol /​ Mônaco 1×3 Lyon
2016-12-17  (Mundial de Clubes) América-MEX 0×2 Real Madrid (Europeus) Genoa 1×0 Fiorentina /​ Porto 2×1 Marítimo (Copa da Argentina) River Plate 4×3 Rosario Central
2016-12-16  (Mundial de Clubes) América-MEX 0×2 Real Madrid (Europeus) Genoa 1×0 Fiorentina /​ Porto 2×1 Marítimo (Copa da Argentina) 2ºT: River Plate 2×2 Rosario Central
2016-12-15  (Mundial de Clubes) Atl.​ Nacional 0×3 Kashima Antlers (Inglês) Middlesbrough 0×3 Liverpool /​ Sunderland 0×1 Chelsea /​ Crystal P.​ 1×2 Man.​ United /​ Man.​ City 2×0 Watford (Europeus/​Copas) Bordeaux 3×2 Nice /​ Real SC 0×3 Benfica /​ PSG 3×1 Lille
2016-12-14,
2016-12-13 
(Europeus) Dynamo Kiev 3×4 Shakhtar Donetsk /​ Antalyaspor 1×0 Fenerbahce /​ Fiorentina 2×1 Sassuolo /​ Villarreal 3×0 Atl.​ Madrid /​ Roma 1×0 Milan /​ Arouca 0×2 Rio Ave
2016-12-12  (Série A) Campeão: PALMEIRAS Libertadores: Palmeiras,​ Santos,​ Flamengo,​ Atlético-MG,​ Chapecoense,​ Grêmio Pré-Libertadores: Botafogo e CAP Rebaixados: Inter,​ Figueirense,​ Santa Cruz e América-MG (Série B) Campeão: Atlético-GO Sobe: Atlético-GO,​ Avaí,​ Vasco e Bahia Rebaixados: Joinville,​ Tupi,​ Bragantino,​ S.​ Corrêa
2016-12-10  (Liga Europa) Sassuolo 0×2 Genk (Europeus) A.​ Frankfurt 0×0 Hoffenheim /​ Málaga 1×1 Granada /​ Patrick 1×4 Celtic /​ Vit.​ Setúbal 2×0 Estoril
2016-12-09  (Europeus) 17:30H: Frankfurt × Hoffenheim 17:45H: Málaga x Granada /​ Dijon x Olympique de Marseille
2016-12-08  (Copa BR/​Final) 21h45: Grêmio (3)×(1) Atlético-MG (UCL) B.​ Leverkusen 3×0 Monaco /​ Tottenham 3×1 CSKA /​ Real Madrid 2×2 B.​ Dortmund /​ Legia W.​ 1×0 Sporting /​ Porto 5×0 Leicester /​ Juventus 2×0 Dínamo Zagreb /​ Lyon 0×0 Sevilla
2016-12-07,
2016-12-06 
(Copa Sul-Americana) CAMPEÃO: CHAPECOENSE
2016-12-05  FORÇA AMIGOS CHAPECOENSES!
2016-12-03,
2016-12-02 
FORÇA CHAPECOENSE !
2016-12-01  (Europeus/​Copas) Formentera 1×5 Sevilla /​ Real Madrid 6×1 Leonesa /​ Sporting 1×0 Arouca /​ Toledo 0×3 Villarreal /​ Guijuelo 0×6 Atl.​ Madrid /​ Hercules 1×1 Barcelona (Francês) Nantes 0×6 Lyon /​ PSG 2×0 Angers (LUTO : FORÇA #CHAPECOENSE!)
2016-11-30  #LUTO : TODOS JUNTOS PELA #CHAPECOENSE!
2016-11-29  (Série A) Coritiba 0×1 Vitória (Europeus) Napoli 1×1 Sassuolo /​ Braga 6×2 Feirense /​ Inter 4×2 Fiorentina /​ Las Palmas 3×1 Ath.​ Bilbao
2016-11-28  (Série A) Palmeiras 1×0 Chapecoense /​ Flamengo 2×0 Santos /​ Atlético-MG 1×2 São Paulo /​ Inter 1×0 Cruzeiro /​ Figueirense 1×0 Fluminense /​ Santa Cruz 5×1 Grêmio (Europeus) Man.​ United 1×1 West Ham /​ Real Sociedad 1×1 Barcelona /​ Lyon 1×2 PSG /​ Roma 3×2 Pescara
2016-11-26  (Série B) Paraná 0×2 Tupi-MG /​ Paysandu 1×2 Criciúma (Europeus) Galatasaray 3×1 Bursaspor /​ Freiburg 1×4 RB Leipzig /​ Eibar 3×1 Bétis /​ Rennes 1×0 Toulouse /​ Vit.​ Setubal 0×1 Rio Ave
2016-11-25  (Copa Sul-Americana) 22h45: Atl.​ Nacional-COL × Cerro Porteño (Liga Europa) Zenit 2×0 M.​ Tel Aviv /​ Fiorentina 2×3 PAOK /​ H.​ Beer Sheva 3×2 Inter /​ Schalke 2×0 Nice /​ Zurich 1×1 Villarreal /​ Roma 4×1 Plzen /​ Ath.​ Bilbao 3×2 Sassuolo /​ Man.​ United 4×0 Feyenoord
2016-11-24  (Copa do Brasil) 2ºT: Atlético-MG 0×2 Grêmio (Copa Sul-Americana) 2ºT: Chapecoense (1)0×0(1) San Lorenzo (UCL) Rostov 3×2 Bayern /​ Besiktas 3×3 Benfica /​ Arsenal 2×2 PSG /​ Atl.​ Madrid 2×0 PSV /​ Celtic 0×2 Barcelona /​ Monchengladbach 1×1 Man.​ City /​ Napoli 0×0 Dyn.​ Kiev



  

 Top IRC networks 
   IRCnet
   Ø 26660
   EFnet
   Ø 19679
   QuakeNet
   Ø 19135
   Undernet
   Ø 16974
   Rizon
   Ø 15172
   OFTC
   Ø 12346
   IRC-Hispano
   Ø 7126
   DALnet
   Ø 7086
   Mozilla
   Ø 5775
   freenode
   non-competitive

Chat Directory
Asia Chat
Australia Chat
Europe Chat
India Chat
USA Chat
. . .

0.46 seconds
© 1998-2017 netsplit.de  de    IRC Online Chat
This website is being developed in Heusenstamm, Germany.